Orta Çağ stratejisinin asıl oyunu çok yakın zaman içerisinde Xbox Series X|S ve PlayStation 5 konsollarına geliyor. Paradox Interactive’in son derece başarılı strateji ve rol yapma oyunu Crusader Kings III, 29 Mart 2022’de konsollar için çıkışını yapacak ve tamamen yeni bir oyuncu grubuna, bu heyecan verici strateji oyununda heyecan verici verici bir hanedan kurma şansı veriliyor. 

Paradox, Lab42’nin oyun geliştirme ekibi ile ortak bir şekilde, konsollar için oyun yapısının eşsiz özelliklerinden yararlanarak Crusader Kings III’ün dinamik ve sürekli olarak değişen oyun yapısını yeni bir ortama taşıdı. Asil ailelerle bağ kurmak adına yapılan politik evlilikleri, sözde yasal olan iddiaları kabul ettirmek adına yapılan acımasız savaşları, bölünmüş bir yönetimi birleştirmek için kişisel ilişkileri ve hatta rakipleri güçsüz hale getirmek veya ortadan kaldırmak adına planları içeren bu kadar zengin seçenekler sunan çok az oyun vardır. Crusader Kings III konsollarda daha geniş bir ekrana ve konsol kumandaları için özel olarak uyarlanmış bir arayüz ve kontrol şemasına sahiptir.

Uber 63 milyon dolarlık tazminat davasıyla karşı karşıya

Tümüyle yeni kontrol haritası, oyuncuların tetikleyiciler ve analog çubuğun seri hareketlerini kullanarak oyunun menü kısmında hızlı ve kolay bir şekilde gezinmelerini sağlıyor. Konsol sürümü aynı zamanda Xbox Series X|S ve PlayStation 5’in kusursuz bir oyun deneyimi yaşamak için süper hızlı yükleme süreleri ile beraber Haptic ve Uyarlamalı Tetik geri bildirimleri gibi temel olarak özellikleri kullanıyor. Oyuncuları bir köylü isyanını bastıracaklarına dair bir eğitim bilgisine başvurabilecekleri “Hızlı Devam” seçeneğini kullanarak oyun ve YouTube gibi diğer uygulamalar arasında geçiş yapabilecekler. DualSense oyun içi olaylara fiziksel olarak tepki gösterdiğinde PlayStation 5 kullanıcıları oyunun stres mekaniklerini de deneyimle imkanı elde edecek. Bu karakterlere ne kadar fazla stres yaşanırsa, DualSense denetleyicisinin uyarlamalı tetiğine o kadar fazla direnç uygulanacaktır. PS5’in Etkinlikler ve Oyun Yardımı, yeni oyunculara Crusader Kings dünyasında ilk adımlarını atarken yardımcı olacak bir platform da sunmaktadır.

Crusader Kings III’ün sahip olduğu özellikler

Karakter Odaklı Oynanış: Oynadığınız veya etkileşimde bulunduğunuz her karakterin kendine özgü bir kişiliği vardır. Oyundaki olaylar ve seçenekler, büyük ölçüde olduğunuz kişi türüne göre belirlenir.

Sonsuz Seçenekler: Beş yüzyıl boyunca İzlanda’dan Hindistan’a, Finlandiya’dan Orta Afrika’ya kadar herhangi bir soylu olarak oynayın. Orta Çağ yaşamının derinliklerinde gezinen konuklarla, inatçı çocuklarla, sinsi casuslarla ve önemli kutsal adamlarla etkileşim kurun.

Savaş Açmak: Kölelerinizi toplayın ve silahlı adamlarınızı düşman kalelerini kuşatmak veya isyanları bastırmak için ortaya sürün. Savaş alanındaki kişisel hüneriniz size büyük onur kazandırabilir, ancak zafere giden yol stratejik planlamadan geçer.

Kraliyet Evlilikleri: Hanedan DNA’nızı tüm dünyaya yayın, kraliyet mührünüzü krallıkların ve dukalıkların zirvesine basın. Güç için evlenin ve yeni topraklar üzerinde hak iddia etmek için çocuklar yetiştirin.

Azizler ve Günahkarlar: Dini liderlerinizle inancınızı koruyun veya devletin çıkarı için büyük suçlar işleyin. İşler zorlaştığında, her zaman bir inanca aykırı bir düşünceyi benimseyebilir veya karakterinizin önceliklerine daha uygun yeni bir din tasarlayabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir