Bir yazılım geliştirme platformu olan Crowdbtics B Serisi turunda 40 milyon dolar topladığını belirtti. Şirketin CEO’su olan Anand Kulkarni verdiği bir röportajda; yeni paranın Crowbotics’in kurumsal anlamda varlığını genişletmeye aynı zamanda şirketin ürün tekliflerin büyütmeye bununla beraber mevcutta bulunan müşteri tabanını arttırmaya odaklanarak yatırım yapmaya harcadığını belirtti.

Anand Kulkarni, web içinde gezinirken satış olanaklarını keşfetmek için yapay zekaya başvuran LeadGenius’u başlattıktan sonra Crowbtics platformunu 2017 yılında hizmete sundu. Bu platformun temel amacı yazılımı planlama ve dağıtma sürecini basitleştirmek için kullanılabiir kod modüllerinden bir katalog olarak hedeflenmişti.

Kulkarni; yazılım uygulamaları arasından belli benzerliklere sahip kod dizilimleri kullanılarak uygulamalar geliştirilebileceğini belirtti. Geçmişte işe yarayan stratejiler kullanılabilir. Özel mühendislik çabalarının gerçekten benzersiz olan kısımlara odaklanılarak yapılması gerektiğini de sözlerine ekledi.  Müşteriler, uygulamaların oluşturulmalarına dair bilgi alarak özel yazılım ürünleri üretme imkânı bulabiliyor.  Veri havuzunda güç alan planlama motoru ile özel yazılım ürünleri ortaya çıkabiliyor. Müşteriler,  React, React Native ve Django’da koda dönüştürebilir ve uygulamaları aşamalandırma ve üretim iş akışları dahil olmak üzere web, Android ve iOS uygulama mağazalarına veya şirket içi ortamlara dağıtabilir.

Anand Kulkarni, Crowdbotics platformunu yazılım oluşturmaya yönelik ERP olarak düşünüyor. ERP kurumsal kaynak planlaması ve kuruluşların temel iş süreçlerini otomatikleştirmesine yardımcı olan sistemdir.  Crowdbotics platformu da iş süreçleri yerine geliştirme süreçlerinin yönetim sürecini düzenleyerek uygulama geliştirmenin uyumlu aynı zamanda zamanında yapılmasına imkân sağlar. Şirketin CEO’su Anand Kulkarni sözlerine şu cümleleri de ekledi:”Standartlaştırılmış, iyi desteklenen mimarileri yeniden kullanarak ve birlikte çalışabilir kod modüllerini hızla bir araya getirerek, müşteriler hızla kararlı uygulamalar oluşturabilir veya kendi özelliklerine göre oluşturulmuş uygulamalara sahip olabilir” diye ekledi.” Şirket ile ilgili farklı bilgiler de veren CEO Crowdbotics’in gelirinin son üç yılda katlanarak arttığını gelirinin üç yılda üç katına çıktığını da belirtti. 90 kişilik iş gücünün 2023 yıl sonuna kadar ikiye katlanacağı da şirket ile ilgili belirtilenler arasında.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir