Coca Cola akıllı telefonunun yakında Hindistan’da piyasaya sürülmesi bekleniyor. Dünyanın en popüler meşrubat markasının, 2023’ün ilk çeyreğinde Hindistan’da ilk ahizesini piyasaya sürmek için bir akıllı telefon üreticisi ile işbirliği yaptığı söyleniyor. Bu markanın Real Me olduğu söyleniyor. 

coca cola akıllı telefon

Hindistan’da çıkacak ilk ürünün ‘Colaphone’ adında bir telefon olacağı söyleniyor. Colaphone, Twitter’daki @/Colaphoneglobal hesabıyla sosyal medyada canlı yayınlar yaparak tüketicilerin dikkatini çekiyor. Bu canlı yayınlarda gazlı içecek üreticisinin ikonik logosunu ve imzası olan kırmızı renk temasını gösteren kısa bir telefon tanıtımı yaptılar. 

Coca-Cola’nın bu yenilikçi adımı eğer doğruysa ve güzel bir sonuç alırsa, teknoloji sektörüne daha önce hiç girmemiş olan şirketin stratejisinde büyük bir değişiklik olacağı bekleniyor. Aynı zamanda, birçok şirket artık ürün tekliflerini ana iş alanlarının ötesine genişlettiğinden, Hindistan pazarında artan rekabetin bir işareti olarak görülüyor.

Coca-Cola akıllı telefonunun özelliklerini şöyle sıralayabiliriz; bu konuda resmi bir açıklama yok lakin cep telefonunun sızdırılan görsellerine bakıldığında, tasarım açısından Realme 10 serisi akıllı telefonlarına benzediğini söyleyebiliriz. Kameralar açısından, Coca-Cola telefonu, Realme 10 4G ile aynı çift kamera kurulumuna ve LED flaş modülü yerleşimine sahip olduğu söylenebilir. Bağlantı seçenekleri arasında Bluetooth, Wi-Fi, GPS, 5G ve şarj için bir USB Type-C bağlantı noktasının da yer alabileceği düşünülüyor.

Coca-Cola akıllı telefonun fiyatı ise şöyle; Coca-Cola, akıllı telefon işine girmek için Realme ile işbirliği yapıyorsa bu markanın başka bir modeli devreye girebilir. Realme 10 4G’nin 4GB/64GB modelinin Hindistan’daki fiyatı 13.999 INR’dir. Cihazın 8 GB/128 GB varyantı da 16.999 INR karşılığına denk gelmektedir. 

Coca-Cola’nın çıkaracağı telefon Hindistan’da büyük ilgi gördüğü için merakla bekleniyor. 

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir