Dünyanın lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yükselişe geçti. Bir haftayı aşkın süredir yükselişte olan Bitcoin, geçtiğimiz saatler de 18 bin direncini kırarak 18.500 dolar  seviyesine ulaştı. 

Bugün gerçekleşecek FED açıklamaları öncesi Bitcoin güçlü bir ralli yaptı ve 18.500 dolar seviyesine çıktı. Yazının hazırlandığı dakikalarda BTC, son 24 saatte yüzde 4,02 oranında yükseldi. BTC şu anda 18.134 dolar seviyesinde hareket ediyor. 2023’e yükselişle başlayan BTC, 12 gündür yukarı yönlü hareket ediyor. 

20 bin dolar direnci kırılır mı?

Uzun zamandır aşağı yönlü hareket eden Bitcoin, son 12 gündür yükseliş yönünde hareket ediyor ve yatırımcıları heyecanlandırmaya devam ediyor. Büyük patlamanın yakın olduğunu düşünen yatırımcılar için 20 bin dolar bandının kırılma umudu doğdu. On-chain verilerine bakıldığında yatırımcılar buradaki kar fırsatlarından faydalanabilecekler. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamalarda şunlar belirtildi;

“BTC için küçük kâr fırsatları yatırımcılar tarafından değerlendiriliyor ve dün geçtiğimiz yılın en büyük 2’nci kâr / zarar oranı görüldü. En yüksek kâr artışı, bir sonraki ay yüzde 18’lik düşüşle sonuçlanmıştı.”

Fidelity Ticari Markası, Metaverse ve NFT Pazar Yeri İçin Planları Sunuyor

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir