Beşiktaş Anadolu Lisesi bünyesinde öğrencilerin eğlenerek öğrenebileceği İngilizce münazara etkinliği çok yakında başlıyor. Beşiktaş Anadolu Lisesi bünyesinde İngilizce Münazara kulübünün hazırlamış olduğu 18-19 mart 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan 40 takımın ve organizasyon ekibinin katılım sağlayacağı  etkinlik hayata geçiriliyor. 

besiktas debate 2023 ingilizce munazara etkinligi 18 martta basliyor

Beşiktaş Anadolu Lisesi İngilizce Münazara Etkinliği

Beşiktaş Anadolu Lisesi bünyesinde gerçekleştirilen gençlerin hem eğleneceği hem de, İngilizce ile etkileşimde bulunabileceği Debate’23 adlı etkinlik içeriği şu şekildedir:

Hükümet ve muhalefet olarak ayrılmış iki kanat vardır. Her kanatın açılış ve kapanış olarak iki takımı bulunur ve her takım 2 konuşmacıya sahiptir. Yarışmacılar konuyu öğrendikten sonra tamamen kendi başlarına 15 dk boyunca argüman bulurlar. Her bir konuşmacıya konuşması için 7 dakika 20 saniye süre verilir. Bütün konuşmacılar jüriye fikirlerini sunduktan sonra jüri salon sıralamasını çıkarır. Böylece 2 gün boyunca İngiliz Parlamenter Sistemi’nde gerçekleştirilecek olan turnuva sonucunda yarışmacılar en az 35 dk boyunca konuşmuş olacaktır. Üstelik tüm bunları İngilizce yaparak İngilizce düşünme, konuşma ve sorgulama becerilerini geliştirme fırsatları olacak. 

besiktas debate 2023 ingilizce munazara etkinligi 18 martta basliyor 1

Öğrencilere ingilizce öğrenmeyi keyifli hale getiren Beşiktaş Anadolu Lisesi’nin duyurusunda “Günümüz Türkiye’sinde ortalama bir üniversite öğrencisinin bile eğitim hayatı boyunca en fazla 10 kez kürsüye çıktığı doğrulanmış iken biz daha lise çağındaki öğrencilere 2 gün boyunca sürecek olan etkinliğimizle en az 5 kere kürsüye çıkma fırsatını sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz.” ifadeleri yer aldı. 

besiktas debate 2023 ingilizce munazara etkinligi 18 martta basliyor 2

Beşiktaş Anadolu Lisesi Debate 2023 Etkinlik Planı

Etkinliğimiz 18 Mart tarihinde ilk olarak açılış seremonisi ve kahvaltı ile başlayacak olup, arada kahve molaları ile 4 turda tamamlanacaktır.  19 Mart’ta kahvaltı ile başlayan etkinlik, ilerleyen saatlerde konserlerle devam edecek. Son olarak, final sonrası kapanış seremonisi gerçekleştirilecek.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir