Teknoloji devi Apple’ın yaklaşmakta olan büyük güncellemesi iOS 17’nin, mühendislerinin yaklaşmakta olan artırılmış gerçeklik (AR) karma gerçeklik başlığına daha fazla odaklandığından, herhangi bir büyük değişiklik getirmeyeceği bildiriliyor.

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre, kod adı ‘Dawn’ olan iOS 17 ve kod adı ‘Sunburst’ olan macOS 14, muhtemelen “başlangıçta planlanandan daha az büyük değişikliğe” sahip olacak çünkü iPhone üreticisi yaklaşan kulaklık için xrOS’a daha fazla odaklanıyor.

Mark Gurman ayrıca teknoloji devinin 2023 için iPad, AirPods, Apple TV veya Apple Watch ürün grupları için büyük güncellemeler planlamadığını söyledi.

Ayrıca, bu yıl AirPods serisinde, AirPods Max’in yeni bir versiyonunun piyasaya sürülme olasılığını ortadan kaldırabilecek “kayda değer” herhangi bir iyileştirme olmayacağını söyledi.

Apple İOS 16.2 ile 2022’yi bitirecek

Apple Watch hakkındaki söylemler

Apple Watch hakkında konuşan Mark Gurman, Apple Watch modellerinde yapılacak bazı küçük performans iyileştirmeleri dışında bu yıl büyük donanımsal değişiklikler beklemediğini söyledi.

Bu arada, geçen hafta analist Ming-Chi Kuo, iPhone üreticisinin yaklaşmakta olan MR kulaklıklarının toplu sevkiyatının bu yıl 2. çeyreğin veya 3. çeyreğin sonuna erteleneceğini söyledi.

Kuo’ya göre gecikmenin nedeni, “mekanik bileşen düşürme testi ve yazılım geliştirme araçlarının kullanılabilirliği ile ilgili sorunlar nedeniyle” kulaklıkların geliştirilmesinin programın gerisinde kalmasıydı.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir