Samsung Galaxy Note 3, bir akıllı telefonun taşınabilirliğine sahip, bir tabletin geniş ekranı ile bütünleştirerek satın almak isteyenler için pek çok yönden kullanılabilirliği yüksek bir telefon olarak tasarlandı. Ancak, diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi, bazı hatalara sahipti.

Bir çok kullanıcı Samsung Galaxy Note 3’teki WiFi bağlantısı sorunuyla baş başa kaldı. Genellikle  bağlantı çok yavaş ya da bağlantı gücü azalıyor. Samsung Galaxy Note 3’teki WiFi bağlantısı sorununun pek çok nedeni olabilir ancak bu sorun için birçok olası düzeltme bulunuyor.

 1. Çözüm:

WiFi kararlılık sorunu yaşanıyorsa, bazı kullanıcılar mobil verinin kapalı olduğundan emin olarak bir çözüm üretilebiliyor. Sorun mobil verinin açık olmasından kaynaklanıyor olabilir.  Bildirim çubuğunun aşağı çekilmeli ve Mobil veri kapatılmalı

 1. Çözüm:

Telefonda Ayarlar> Menü> Gelişmiş> seçeneğini açılmalı ve Otomatik Şebeke Anahtarının işaretli olup olmadığı kontrol edilmeli. Birçok kişi bu yöntemle çözüm buldu.

 1. Çözüm:

Yönlendiriciyi ve Galaxy Note 3’ü birkaç dakika kapatılmalı ve tekrar açılmalı.

 1. Çözüm:

Galaxy note 3’te Ayarlar’ı açılmalı, WiFi’ye gidilmeli ve bağlantıya uzun basılmalı. Cihazınıza bağlantıyı unutmasını ve bağlantıyı tekrar sıfırdan ayarlanması söylenmeli.

 1. Çözüm:

Yönlendiricinin ürün yazılımının güncel olduğundan emin olunmalı ve ayrıca MAC filtreleme gibi ayarları kontrol edilmeli.

 1. Çözüm:

WiFi kararlılığı sorunu yaşanılıyorsa, WiFi Direct Share ve WiFi’yi devre dışı bırakılıyorsa Direct uygulamaları sorunu çözebilir. Bunları devre dışı bırakmak için Ayarlar’a, ardından Tümü sekmesinde Uygulama Yöneticisi’ne gidilmeli, uygulamaya dokunularak ve Devre Dışı Bırak seçilmeli.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

One reply on “Android Galaxy Note 3 Wi-Fi sorunu çözümü”

 • Aysu Erma
  10 Şubat 2022 at 20:33

  Not 3 de vifi kablosuz ağlar görünüyor şifre yazıp bağlan yapamıyorum devreye girmiyor ama mobil yada Bluetooth bağlanabiliyorum ama vifi neden çalışmıyor çözemedim