Dünyanın en büyük ve popüler olan alışveriş platformu Amazon, çalışanlarını ChatGPT konusunda uyardı.

amazon yazilimcilarina chatgpt konusunda uyarida bulundu

ChatGPT ses getirmeye devam ediyor

Yapay zeka temelinde yapabildikleriyle şaşırtan ,birçok kişiye göre de Google’ı yok edecek olan GPT sistemi , Amazon dahil birçok şirkette endişelere neden oluyor. Endişe duyulan en önemli sebebin sistemle paylaşılan veriler olduğu belirtiliyor. .Pek çok yazılımcı GPT ile üzerinde çalıştığı kodları paylaşıyor ve bu sayede hatalarını belirli bir şekilde görüp geliştirme sürecine hız katabiliyor.

Kodların ve bilgilerin GPT sunucularına gidiyor olması nedeniyle bu konuda uyarı yapan Amazon avukatları , çalışanların yapay zeka temelli  sohbet robotu ile gizli bilgi ve kod paylaşmamalarını istiyor.

Bu konuda şu anda bazı benzer  yapılı örnekler görmeye başladıklarını belirten şirket avukatları bu konuda haklı görünüyor.Gelen bazı bilgilere göre ChatGPT, Amazon’un yapmış olduğu yazılım kodlama pozisyonu mülakat sorularının bazılarına doğru cevaplar  vermesi ile şirket içerisinde çok ses getiriyor.Amazon bu sistemi kullanılmasını  tamamen engelleyebileceği düşünülüyor.

ChatGPT  daha önce Pro sürümü ile gündeme gelmişti.Peki Yapay zekayı daha avantajlı hale getiren Pro sürümünün fiyatı ne kadar ? OpenAl paket için resmi bir fiyat vermiyor. Bu servis için erişim sağlayan kullanıcılar Pro  için  aylık 42 dolarlık bir fiyat görüyor.ChatGPT  altyapısının erişimi “Pro” paketini satın alanlar için  her zaman açık oluyor.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir