2017 yılında piyasaya sürülen orijinal FZ80, özellikle vahşi yaşam ve doğa fotoğrafçıları için tasarlanmıştı. Yeni FZ80D modeli ise bazı küçük iyileştirmelerle bizlerle buluşuyor, 60x zoom lensi değişmeyen özelliklerinden. 

Süper zoom kameralar artık eskisi kadar popüler olmasa da, hala ilgi gören bir kategori sayılır. Bu kameralar, kuş gözlemciliği gibi uzaktan çekim yapılması gerekilen alanlarla uğraşan amatörler ve profesyoneller için mükemmel seçenekler sunuyor.

Markanın çok geniş kitlelere hitap etmeyi hedeflediği Lumix FZ80D, yüksek fotoğraf kalitesi ile beraber saniyede 10 kare seri çekim yapabiliyor. Optik görüntü sabitleme özelliği sayesinde fotoğrafı çektiğiniz anda daha az sarsıntı, titreme, bulanıklık gibi sorunlarla karşılaşacaksınız. 

Vahşi yaşam ve doğa fotoğrafçıları için tasarlanan Panasonic Lumix FZ80D, 60x zoom lensi ile bizlerle buluşuyor.
Vahşi yaşam ve doğa fotoğrafçıları için tasarlanan Panasonic Lumix FZ80D, 60x zoom lensi ile bizlerle buluşuyor.

Panasonic Lumix FZ80D Teknik Özellikleri

Makinenin teknik kısımlarından bahsedecek olursak, Panasonic FZ80D, önceki model FZ80 ile aynı görüntüleme özelliklerine sahip. Kameranın, 18.1 megapiksel 1/2.3 inçlik küçük bir sensör ve 20-1200mm aralığında bir lensi var. Diyafram açıklığı f/2.8 ile f/5.9 arasında değişiyor. 

Kameranın diğer özellikleri arasında RAW formatında görüntü kaydı, 4K çözünürlükte 30 kare/saniye video çekimi bulunuyor. ISO hassasiyeti ise 800 ile 3,200 arasında değişiyor.

Satış Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bataryanın full dolu olması halinde 330 fotoğraf çekebilen Lumix FZ80D, USB-C portundan rahatlıkla şarj edilebiliyor. Panasonic Lumix FZ80D’nin piyasaya çıkış tarihi 1 Ağustos 2024. Satış fiyatı ise 477 dolar olarak belirlendi. Ayrıca Lumix FZ80D, Avrupa’da FZ82D, Japonya’da ise FZ85D adıyla satılacağı öne sürüldü. 

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir