YouTube kısa videolar için özel filtre test etmeye başladı - Haberler - indir.com

YouTube kısa videolar için özel filtre test etmeye başladı

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 42 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-10-13 19:00:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Donanım

Popülerliğini her geçen gün daha da artıran TikTok, sosyal medya sektöründe adeta bomba etkisi yarattı. Bunun nedeninin büyük bir kısmı, kısa videoların Vine gibi uygulamalarda popüler olmasıdır. Vine platformu kapandıktan sonra, sektörde hala güçlü bir şekilde olan kısa videolar kullanıcıların, vazgeçmek istemeyecekleri türden bir deneyimdi. Youtube, Shorts özelliğini getirerek kısa videolar üzerinden başarı sağlamaya çalıştı. Şimdi ise bu özelliği geliştirmekle uğraşıyor.

Youtube özel filtrelerin ulaşmak istediği nokta ne?

YouTube, kısa videolar konusunda rakiplerini yakalamak adına hızla çalışmalarına devam ediyor. Bunu zaten platformda bulabileceğiniz temelde kısa videolar olan Shorts'ı tanıtarak yapmakla başladı. YouTube, platformun sunması gereken kısa videolara dikkat çekerek, kullanıcıların TikTok'a gitmemesini ve bunun yerine tüm kısa video ihtiyaçlarını YouTube'un kendisine bakarak karşılaşması umut ediliyor. TikTok platformunun büyük bir kullanıcı tabanına sahip olması ve çoğu kullanıcının bu tür bir şey için başka bir uygulamaya gitmeye istekli olmaması nedeniyle, şu an itibariyle başarılı değil.

Google, YouTube hikayelerinde ses netleştirme teknolojisi başlattıGoogle, YouTube hikayelerinde ses netleştirme teknolojisi başlattı

YouTube, sunduğu türden kısa videoları daha da ileri adına bir takım yenilikler yapıyor. Özellikle kısa videolar ve benzerleri için tasarlanmış yeni bir özel sekme üzerine çalışıyor. Yeni düğmeler, videoları daha popüler hale getirmeye yardımcı olacak ve ayrıca özellikle bu tür videolar için olarak tasarlanmış düzenleme araçlarına sahip olacak. YouTube’un TikTok’u yakalama girişimlerinin başarılı olup olmayacağı henüz belli değil. Instagram bu pazara zaten Reels ile girdi, bu da YouTube’un savaşmak için oldukça zorlu bir mücadeleye sahip olduğu anlamına geliyor.


YouTube Music, ‘Keşfet’ sekmesini güçlendiriyorYouTube Music, ‘Keşfet’ sekmesini güçlendiriyor
YouTube hakkında az bilinen 9 gerçekYouTube hakkında az bilinen 9 gerçek
YouTube Android sürümünün simgeleri değişiyorYouTube Android sürümünün simgeleri değişiyor

PAYLAŞ