Turkcell’in yeni CEO’su Murat Erkan kimdir? - Haberler - indir.com

Turkcell’in yeni CEO’su Murat Erkan kimdir?

Tahmini Okuma Süresi : 3 ' 30 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-03-15 14:43:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : İnceleme

İletişim operatörü şirketi olarak teknoloji piyasasında yer alan Turkcell 2015 yılından bugüne kadar CEO olarak Kaan Terzioğlu ile çalışıyordu. Fakat CEO Terzioğlu'nun vermiş olduğu ani karar ile CEO'luk görevinden istifa etti. Terzioğlu'nun bu ani ayrılığından sonra Turkcell'in yeni CEO'su vekaleten de olsa Murat Erkan oldu. Peki Turkcell’in yeni CEO’su Murat Erkan kimdir?

Turkcell konu ile ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklamada bulundu. KAP'a yapılan açıklamada Genel Müdürü, Kaan Terzioğlu‘nun 15 Mart itibariyle görevinden ayrılma kararı aldığını belirtti. Turkcell Yönetim Kurulu, vekaleten CEO'luk görevini Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan'a atamasının yanı sıra aynı zamanda  Satış Fonksiyonundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna da Kadri Özdal’ın vekaleten atanmasına karar verdi. 

Turkcell'in CEO'luk görevinden ayrılan Kaan Terzioğlu konu ile alakalı; "Turkcell’de görev yaptığım 4 yıla yakın dönem boyunca, Türkiye‘nin lider mobil operatörünü dünyanın ilk dijital operatörüne dönüştürdük ve Telekom sektöründe örnek gösterilen bir firma haline geldik. Bu dönemde, ülkemize, paydaşlarımıza ve müşterilerimize değer yaratmak için onlarca yıllık iş tecrübesine sahip profesyonellerimizden, iş hayatına yeni atılan Genç yeteneklerimize kadar bir takım olarak durmadan çalıştık. Bu güçlü takımın daha yeni rekorlara ve başarılara imza atacağına inancım tamdır.” şeklinde açıklamada bulundu.

Turkcell Yönetim Kurulunda Başkanlık görevi yapan Sayın Ahmet Akça “Turkcell olarak Sayın Kaan Terzioğlu’nun Genel Müdürlüğü döneminde birçok ilke ve başarılara imza attık. Kendisine bugüne dek sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyor; bundan sonraki iş ve özel yaşamında başarılar diliyoruz." dedi. Bu yıl kuruluşunun 25. yılını kutlayan Turkcell’i bu noktaya getiren inovasyon ve başarı odaklı kurum kültürü, güçlü insan kaynağı, teknolojisi ve kurumsallığı önümüzdeki dönemde Turkcell‘i ülkemizin ve dünyanın en değerli kuruluşlarından biri yapmaya devam edeceğini söyleyen Akça; "Son 5 yıldır, teknoloji yatırımlarımızla ve dijitalleşme alanında sektörde öncü uygulamalarımızla güçlü bir büyüme bazı oluşturduk ve iş modelimizi güçlü bilanço ve risk yönetimi uygulamalarımızla sağlam temeller üzerine kurduk. Yönetim Kurulumuz, müşteri odaklılığını esas alarak dijital operatör vizyonu ile tüm hissedar ve paydaşlarımıza değer yaratma önceliğini sürdürecektir.” diye sözlerine devam etti. Turkcell çatısı altında görev yapan Genel Müdür Kaan Terzioğlu, koltuğunu yine Turkcell mensubu Murat Erkan'a bırakıyor. 

Murat Erkan kimdir?

Turkcell'de CEO'luk görevini yürüten Kaan Terzioğlu bugün itibariyle koltuğunu yine Turkcell bünyesinde çalışan Murak Erkan'a bıraktı. Murat Erkan, Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevinde yer alıyordu. Kariyer hayatına Toshiba‘da başlayan Murat Erkan, daha sonrasında Biltam Mühendislikte Uygulama Mühendisi olarak görev aldı. Sonrasında kariyer merdivenlerini adım adım tırmanarak Türkiye’nin ilk Sistem Mühendisi olarak Cisco Türkiye’ye transfer oldu. Murat Erkan, Turkcell ailesine ilk olarak 2008’de Superonline Genel Müdürü olarak geçti. Kariyer hayatı oldukça parlak olan Murak Erkan bu görevlerin ardından ise 2015 yılında Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı‘na başladı. Şimdi ise Erkan, yine Turkcell bünyesinde CEO olarak görev yapmaya hazırlanıyor. 
İlgili uygulamalar

PAYLAŞ