Telegram yeni özellikleriyle WhatsApp'ı geçmeyi hedefliyor - Haberler - indir.com

Telegram yeni özellikleriyle WhatsApp'ı geçmeyi hedefliyor

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 12 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-06-08 20:31:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Donanım

Mesajlaşma mantığıyla geliştirilen popüler uygulama Telegram, birçok yeni özellikle baştan yaratıldı. Bu özellikler arasında en çok dikkat çeken özelliklerden biri dahili video düzenleme özelliğidir. Telegram uygulamasına yapılan son güncelleme ile beraber uygulama birbirinden farklı yeni özelliklere kavuştu. Yaklaşık olarak 500 milyon kullanıcıya sahip olan uygulama, videolar üzerinde düzenleme yapabilmeniz için bir özellik barındırmıyordu ve kullanıcılar, video düzenleme işlemlerini farklı programlar üzerinde yapmak zorunda kalıyorlardı. Fakat uygulamaya yapılan son güncelleme ile beraber Telegram artık dahili video düzenleyici özelliğine sahip oldu. 

Bu özelliğin yanı sıra aynı zamanda daha hızlı yüklenen ve daha hızlı bulunan GIF'ler artık Telegram uygulamasında yerini aldı. Mesajlaşma özelliğine sahip olan uygulama, GIF'leri emojilerle bağlantılı hale getirerek, kullanıcının aradığı GIF'i kolay bir şekilde bulmasını sağlıyor. Aynı zamanda popüler olan GIF'ler de görülebilecek. Birçok sohbete ve klasöre sahip olan Telegram kullanıcıları, sohbetlerin üzerine basılı tutarak açılacak olan seçenekler kısmından istediklerini sohbetleri klasör içerisine taşıyabiliyorlar. Android kullanıcıları için Telegram, ayrıca mesaj göndermek, düzenlemek ve silmek için yeni animasyonlar ve iyileştirilmiş bir video oynatıcı ekledi.

Telegram CEO'su WhatsApp'ın uçtan uca şifreleme yönetiminin yeterince güvenli olmadığını açıkladı!Telegram CEO'su WhatsApp'ın uçtan uca şifreleme yönetiminin yeterince güvenli olmadığını açıkladı!

Son güncelleme ile gelen özellikler

Medya Editörü

  • Medya düzenleyicisine erişmek için bir fotoğraf veya video gönderirken fırça simgesine dokunun.
  • Ortam kalitesini artırın, parlaklık veya doygunluk gibi parametreleri değiştirin.
  • Ortama çizimler, metin veya çıkartmalar ekleyin.
  • Fotoğraflara veya videolara animasyonlu çıkartmalar koyun. Animasyonlu çıkartmaları olan fotoğraflar otomatik olarak GIF'lere dönüşür.
  • Yüksek hassasiyetli çizim için fotoğrafları veya videoları yakınlaştırın.

Daha iyi GIF'ler

  • GIF'ler için son derece gelişmiş yükleme sürelerinin keyfini çıkarın.
  • En popüler duyguları kapsayan emoji tabanlı bölümlerde GIF'leri hızla bulun.
  • Günün tepkisi için Trending Sekmesine bakın.
  • Koleksiyonunuza kaydetmek için arama sonuçlarındaki herhangi bir GIF düğmesini basılı tutun.

Ve dahası

  • Bir klasöre eklemek için sohbet listenizdeki bir sohbetin üzerine basılı tutun.Telegram’a görüntülü grup sohbeti özelliği geliyorTelegram’a görüntülü grup sohbeti özelliği geliyor
Telegram'dan test oluşturucularına 400 bin Euro'luk yatırımTelegram'dan test oluşturucularına 400 bin Euro'luk yatırım
Telegram Google Play Sotre'da 500 milyon indirme sayısına ulaştıTelegram Google Play Sotre'da 500 milyon indirme sayısına ulaştı

PAYLAŞ