Shazam Android için yeni özellik sunuyor - Haberler - indir.com

Shazam Android için yeni özellik sunuyor

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 29 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-10-20 20:00:03
Editör : Görkem Günay
Kategori : Donanım

Akıllı telefonların çalan müzikleri keşfetmek için vazgeçilmez uygulaması olan Shazam, bildiğiniz gibi iOS 14.2 betası ile birlikte bildirim çubuğuna entegre edilmişti. Shazam Android için yeni özellik ile iOS’a gelen özgürlük Android tarafa taşınmış oluyor. Shazam Android için kalıcı bildirimler sunuyor. Bu ne demek oluyor? Telefondan ya da tablet üzerinden müzik tanıma işlemini başlatmak istediğinizde Shazam bildirimleri gördüğünüz panelde sizleri karşılaşacak.

Shazam Android için yeni özellik sunuyor: Kalıcı bildirimler 

Resmi olarak 11.00 sürümü ile gelen ancak Android için 10.51’de zaten mevcut olsa da daha önce kullandıysanız “Bildirim çubuğundan Shazam” varsayılan olarak etkindir. İlk kez kullananlar ayarlardan açmak zorunda kalırken, bir sonraki başlatmanızda burada yerini alacak.

Android 11 güncellemesiyle yenilecek akıllı telefonlarAndroid 11 güncellemesiyle yenilecek akıllı telefonlar

Gerekli olan ayarlamaları yaptıktan hemen sonra herhangi bir uygulamayı kullanırken çalan müziği bulmak isterseniz ekranınızın tamamında Shazam görmek yerine, bunu bildirim çubuğunda şarkıyı bulmada kullanabileceksiniz. Shazam’a bir parçayı bulması için dinletmeye başlatmanızın ardından bir eşleşme olduğunda, parça adı ve sanatçıların yanı sıra “Şarkı Sözlerini Gör” ve “Paylaş” kısayollarını içeren başka bir uyarı da alıyorsunuz.

Yeni Shazam özelliği uygulamayı açmakla karşılaştırıldığında, oldukça pratik bir kullanım sunuyor. Shazam’ın başlangıçta müzik dinlemeye başlaması için yine uygulamaya girmeniz gerekiyor ancak çıktığınızda, başka uygulamalar arasında geçiş yapabilirken, uygulama bulmak istediğiniz parçayı aramaya devam edebiliyor.


İlgili uygulamalar

PAYLAŞ