Samsung Galaxy Watch 2'nin tasarımı ortaya çıktı - Haberler - indir.com

Samsung Galaxy Watch 2'nin tasarımı ortaya çıktı

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 56 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-06-02 14:01:02
Editör : Görkem Günay
Kategori : Teknoloji

Samsung'un yeni akıllı saatinde olacağı düşünülen bazı özellikler ortaya çıkmaya devam ediyor. Yakın zaman önce ortaya çıktığı kadarı ile fiziksel çerçeve yani bezel olacağı belirtilen yeni akıllı saat için heyecan artmaya devam ediyor. Samsung Mobile'a göre, Samsung'un yakın zaman içinde tanıtması beklenen Samsung Galaxy Watch 2 modelinde aynı zamanda şık bir tasarımın da benimsenmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy Watch 2 modelinde fiziksel çerçeve olacak

Geçen yıldan itibaren hakkında birçok dedikodu çıkan akıllı saat modeli için ortaya çıkan yeni bir detay yer alıyor. Samsung geçtiğimiz yıl iki yeni akıllı saatini piyasaya sürmüştü.

Samsung Galaxy M31'in yeni versiyonu tanıtıldıSamsung Galaxy M31'in yeni versiyonu tanıtıldı

Galaxy Watch Active ve Galaxy Watch Active 2 olarak kullanıcı karşısına çıkan akıllı saatlerde fiziksel bir çerçeve yer almıyordu. Dokunmatik ekranın yer aldığı akıllı saatlerde sanal bir çerçeve tasarımına tercih edilmişti.

Samsung'un üzerinde çalıştığı ve henüz ismi tam olarak kesinleşmediği için Galaxy Watch 2 olarak isimlendirilen yeni akıllı saat modelinde döndürülebilir fiziksel bir çerçeve bulunulacağı belirtiliyor.

Bezel olarak adlandırılan bu yeni çerçeve detayı mekanik bir aksam görevi üstleniyor. Daha çok belirli meslek gruplarının ya da sporcuların süre tutmasını daha kolay hale getiren tasarımın bu akıllı saat üzerinde yer alıp almayacağı bilinmiyor.

Bu tarz bir tasarıma yer verilmesinin sebebi ise geleneksel saatlerden vazgeçemeyenleri akıllı saat konforunda, geleneksel saat görünümünde bir ürün sunmak olabilir. Galaxy Watch 2 için teknik detaylar da henüz bilinmiyor ancak saatin 44 mm ve 46 mm boyutlandırmasında sunulacağı tahmin ediliyor.

Bütün bunların yanında gelişmiş özellikler ile karşımıza çıkacak bu saatin elbette fiyatı da önceki modellere nazaran daha yüksek olacak. Akıllı saat modelinin ise bu yılın ağustos ayında diğer çıkması beklenen cihazlarla birlikte tanıtılması bekleniyor. Galaxy Note 20 serisi, Galaxy Fold 2, Galaxy Tab S7 ve Galaxy Tab S7 Plus gibi Samsung’un yeni cihazları da tanıtılacak.


Apple Watch 6 özellikleri hakkında ilk sızıntılarApple Watch 6 özellikleri hakkında ilk sızıntılar

PAYLAŞ