İstanbul Bilişim konkordato ilan etti - Haberler - indir.com

İstanbul Bilişim konkordato ilan etti

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 29 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-07-24 15:31:01
Editör : Onur Köse
Kategori : Teknoloji

Birçok kullanıcının mağduriyet yaşadığı belirttiği İstanbul Bilişim, konkordato ilan ettiğini açıkladı. Aylardır şirket, gerekçe olarak koronavirüs ve “karalama kampanyalarını” gösterdi. Müşteri memnuniyeti noktasında çeşitli sorunların odak noktası haline gelen e-ticaret şirketi İstanbul Bilişim, konkordato ilan etti. Şirket, konkodato gerekçesi olarak ise koronavirüs salgını ile beraber şirket hakkındaki “karalama kampanyaları” gösterildi. Koronavirüs salgınını üretim, tedarik ve sevkiyat konularında ciddi aksamalara sebep olduğu belirtilen İstanbul Bilişim, bazı kimselerin aleyhlerinde olumsuz haberler yayınlayıp geniş kitlelere yayarak müşterilerinde bir panik havası oluşturduğunu dile getiriyor.

Şirket yayınladığı açıklama ile konkordato ilan ettiğini açıkladı.

E-ticaret devi Alibaba Corona virüsünü saniyeler içinde tespit eden yapay zeka sistemi geliştirdi!E-ticaret devi Alibaba Corona virüsünü saniyeler içinde tespit eden yapay zeka sistemi geliştirdi!

İstanbul Bilişimin resmi açıklaması

İstanbul Bilişim, 2002 senesinden bugüne, e-ticaret sektöründe ve 160 çalışanı ile tüm Türkiye’yi kapsayan hizmet anlayışıyla çalışmaktadır. Son dönemde ülkemizde yaşanan kur dalgalanmaları ve ardından tüm dünyayı saran Covid-19 salgını ile dünya genelinde üretim, tedarik ve lojistik sıkıntısı yaşanmıştır. Bunun akabinde oluşan aksaklıkları fırsat bilen bazı kötü niyetli kişiler ve çıkar amaçlı gruplar yüzünden sosyal medya da çıkan şirketimiz aleyhine propagandalar yüzünden şirketimiz çok zorlu bir sürece gelmiştir.

Konuya vakıf olmayan, tek amacı firmadan değişik yollarla kazanç sağlamak veya karalama olan kişiler yüzünden müşterilerimiz gereksiz bir paniğe sevk edilmişir. İcra vs. gibi süreçler kanuni zamanından önce uygulayarak bankalar nezdinde hareket kabiliyetimizi yitirmemize neden olunmuştur. Şirketimiz bu sebeplerden dolayı gereken likiditeyi sağlamak konusunda zorlanmaya başlamıştır. Bu süreç ticari faaliyetlerimizi etkiler hale gelmiştir.

Piyasa koşullarına göre faaliyetimize devam etmek, ödeme yapımızda sürdürülebilir değişiklikler yapmak, yasal süreçleri düzenlemek adına yönetim kurulu kararı ile yeniden yapılandırma süreci başlatılmıştır. Bu kapsamda, yetkili Asliye Ticaret Mahkemesine konkordato talepli başvuru yapılmış, başvuru talebimiz mahkemece uygun bulunarak gerekli tedbir kararı verilmiştir.

 


Koronavirüs Türkiye'de E-ticareti nasıl etkilediKoronavirüs Türkiye'de E-ticareti nasıl etkiledi
Rekabet Kurumu e-ticaret siteleriyle ilgili inceleme başlattıRekabet Kurumu e-ticaret siteleriyle ilgili inceleme başlattı

PAYLAŞ