iPhone'da gizli ekstra zoom özelliği nasıl açılır? - Haberler - indir.com

iPhone'da gizli ekstra zoom özelliği nasıl açılır?

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 0 ''   Yayınlanma Zamanı : 2016-11-25 14:59:38
Editör : İsmail Emrah Demirayak
Kategori : Teknoloji
iPhone'da gizli ekstra zoom özelliğinin olduğunu biliyor muydunuz? Bu özelliği nasıl etkinleştirip, kamerada nasıl daha fazla zoom yapacağınızı anlatıyoruz.

Son dönemlerde tanıtılan iPhone modellerinin kameralarında 5 kata kadar dijital yakınlaştırma yani zoom özelliği yer alıyor. Çift kamerya sahip olan iPhone 7 Plus modelinde ise 2 kat optik yakınlaştırma ve 10 kata kadar dijital yakınlaştırma özelliği bulunuyor.

iOS 10 ile gelen özellik sayesinde diğer iPhone modellerininde de iPhone 7 Plus gibi Zoom yapılabilindiği ortaya çıktı. iPhone'da gizli zoom özelliği olarak nitelendirilen bu özelliği aktifleştirmek ise çok kolay.

iPhone'da gizli zoom özelliği nasıl açılır?

1.Adım: Ayarlar>Genel>Erişilebilirlik>Büyüteç bölümüne girin. Bu bölümden "Büyüteç" seçeneğini aktif hale getirin.

2.Adım: Ana ekrana dönün. Ana ekrandayken üç defa üst üste ana ekran "home" tuşuna basın.

3.Adım: Üç defa ana ekrana bastıktan sonra büyüteç devreye girecek. Kamera uygulaması ile entegreli bir şekilde çalışan büyüteç ile artık daha fazla zoom yapabileceksiniz. Hatta flaşı daima açık yapıp az ışıkta bile aydınlık fotoğraflar çekebilirsiniz.

İphone 7 Plus'ın özellikleri neler?

Apple A10 Fusion işlemcisi ve 2 GB RAM'i ile rakiplerine performans anlamında büyük fark atan iPhone 7 Plus, çift kamerası ile fotoğraf ve video yetenekleri konusunda kendini kanıtlamayı başarıyor.

Çift kamera gibi etkenler nedeniyle beklentiler bellek konusunda 3 GB seviyesine yükselmiş durumdaydı ancak Apple, iPhone 7 Plus modelinde 2 GB RAM kullanmaya devam ediyor.

Uzun bir aranın ardından ekran teknolojilerini yenileyen Apple, iPhone 7 Plus'ta Retina HD ekrana geçiş yapıyor. %25 daha fazla parlaklık sunan bu ekran, gelişmiş renk gamutu sayesinde renkleri en doğru şekilde görüntülemenizi sağlıyor.

Ayrıca Apple, sonunda kullanıcılardan ön kamera konusunda gelen eleştirilere cevap vererek iPhone 7 Plus'ta 7 megapiksel çözünürlükte Facetime ön kameraya yer verdi.

 
İlgili uygulamalar

PAYLAŞ