iOS 14 artık sürüm düşürme işlemi için uygun değil - Haberler - indir.com

iOS 14 artık sürüm düşürme işlemi için uygun değil

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 31 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-10-02 15:00:03
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Teknoloji

iOS 14 güncellemesi için sürüm düşürme seçeneğini kullanmak isteyen kullanıcıları üzen bir haber geldi. Apple, 24 Eylül 2020 tarihinde yayımlanan iOS 14.0.1 ve dün piyasaya sürülen iOS 14.2 Beta 2 ile yoluna devam ediyor. iPhone akıllı cihaz modellerinde tekrar başlatma işleminden sonra meydana gelen e-posta ve tarayıcı sorunları birçok kişinin iOS deneyimini olumsuz bir şekilde etkiledi. iOS 14.0.1 sürümü ile bu sorunu son buldu. iOS 14.0.2 yazılımında ise daha çok kullanıcı deneyimine ve mesajlaşmaya odaklanıldı.

iOS 14, sürüm düşürme işlemi için uygun değil

Müşterilerinin en güncel yazılımları kullanması için yazılımsal önlemler alan Apple, eski sürümlerin kullanılmasını sağlamak bütün yöntemleri ortadan kaldırıyor. Öyle ki eski sürümlerde karşılaşılan problemler iPhone modellerini ciddi bir şekilde tehdit ediyor. iOS 14 ile e-posta gönderemeyen ve kablosuz ağlara bağlanamayan (Wi-Fi) birçok kişinin Apple’ın müşteri hizmetleri servisine gönderdiği metin tabanlı geri bildirimler işe yaradı. 16 Eylül 2020 tarihinde kullanıcıların beğenisine sunulan bu sürümün eksiklikleri 8 gün sonra yeni bir yazılım ile giderildi.

Yayınlanan iOS 14.0.1 yenilikleri neler?Yayınlanan iOS 14.0.1 yenilikleri neler?

Apple, iOS 14 sürümüne dönülmesini sağlayan mekanizmayı iptal ettiğini duyurdu. iOS 14 de imzasız bir sürüm olarak tarihteki yerini aldı. Merkezi ABD’de bulunan bu firma, imzasız sürümlere asla destek vermiyor. iOS 14.2 isimli yeni yazılımda yeni ifadeler (emojiler) mevcut. Ayrıca Shazam uygulamasının sesi tespit edebilen ve ilgili şarkının kime ait olduğunu bulan teknolojisi de bu sürüme eşlik ediyor.PAYLAŞ