Huawei’den Türkiye yatırımları hakkında önemli açıklama - Haberler - indir.com

Huawei’den Türkiye yatırımları hakkında önemli açıklama

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 41 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-01-30 11:31:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Donanım

ABD ve Çin arasında yaşanan savaşın ardından büyük bir darba ile ayrılan Huawei, tüm ambargolara rağmen ayakta durmaya ve hatta öyle ki satış rakamlarını da git gide artırmaya devam ediyor. İngiltere'de kullanılacak olan 5G altyapısı için yeşil ışık yalan Huawei, Türkiye hakkında yaptığı açıklama ile gündemde yerini aldı. Huawei Türkiye Kurumsal İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Liang Dongb, şirketin şu günlerde Türkiye yatırımları konusunda oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Çinli şirket Huawei için Türkiye'nin son derece önem arz ettiğini dile getiren Dongbo, "küresel koşullar ne olursa olsun" ülkemize de yatırım yapmaya devam edeceklerinin bilgisini verdi. 

Türkiye'ye yatırımlar her zaman devam edecek

Huawei için Türkiye son derece önemli bir noktada yer alıyor ve bu nedenle de Türkiye yatırımları her zaman devam edecek. EuroNews'den elde edilen bilgilere göre, ülkemizde yüzde 90'ı Türk olmak üzere 13000 çalışana ev sahipliği yapan Huawei şirketinin genel ekosistemi ele alındığında 5000 kişiye istihdam sağladığı da dile getirildi. 

Huawei Mate 40 Pro'nun yeni rengi ortaya çıktıHuawei Mate 40 Pro'nun yeni rengi ortaya çıktı

Google'a olan bağımlılığını tamamen sona erdirmeyi planlayan HMS - Huawei Mobil Servisleri'nin gelişimi konusunda ülkemizin merkez ülkeler arasında yer aldığının altını çizdi. Hatta öyle ki geliştiricilerin uygulamalarını HMS'de yayınlaması konusunda çeşitli teşvikler sağlayan Huawei şirketinin "Shining Star 2.0" adı ile yürüttüğü program kapsamında yatırım planlarını 1 milyar dolara kadar çıkaracaklarının altını çizdi. 

Huawei şirketinin Türkiye'de bulunan Ar-Ge Merkezi'nde 450'den fazla mühendisin çalıştığı da dile getirildi. Bu merkezde 5G ve yapay zeka işlemlerine odaklanarak sadece Türkiye için değil aynı zamanda farklı ülkelerdeki müşteriler için de yenilikçi ürünler ve hizmetler geliştiriliyor. 

 

 


Huawei CEO’su Ren Zhengfei HarmonyOS'un telefonlara geleceğini resmi olarak açıkladı!Huawei CEO’su Ren Zhengfei HarmonyOS'un telefonlara geleceğini resmi olarak açıkladı!
Çin'deki virüs salgınından Huawei'yi de etkilendiÇin'deki virüs salgınından Huawei'yi de etkilendi
Huawei yasağına Birleşik Krallık karar verecekHuawei yasağına Birleşik Krallık karar verecek

PAYLAŞ