Google Asistan yeni özelliğiyle kullanıcılarına gizlilik sunacak - Haberler - indir.com

Google Asistan yeni özelliğiyle kullanıcılarına gizlilik sunacak

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 29 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-10-09 16:00:02
Editör : Görkem Günay
Kategori : Donanım

Google Asistan için önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak bir "Misafir Modu" geliyor. Bu modda arama yaptığınız zaman arama bilgileriniz hesabınıza kaydedilmeyecek.

Google her geçen gün birkaç yeni gizlilik özelliğini daha kullanıma sunuyor. Son olarak Google Asistan'a, önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak olan Misafir modu geliyor. Bu yeni Misafir modunun, tarayıcınızdaki gizli mod ile birlikte benzer özellikler sunması bekleniyor.

Google'dan işaret dili hamlesiGoogle'dan işaret dili hamlesi

Misafir Modunda arama bilgileriniz kaydedilmeyecek

Hoparlörlerden akıllı telefonlara ve LED TV cihazlara kadar birçok cihazda kullanılabilir olan Google Asistan, yepyeni bir "Misafir Modu" özelliğine kavuşmak üzere. Misafir modu açıldığında, Google Asistan ile etkileşimleriniz hesabınıza kaydedilmeyecek.

Misafir Modu önümüzdeki haftalarda kullanılmak üzere aktif hale gelecek. Sesli Komutu kullanarak Misafir Modunu açıp kapatabileceksiniz. Misafir modunu kapattıktan sonra, tam kişiselleştirilmiş Google Asistan'ı tekrar normal modda kullanabileceksiniz.

Google, geçtiğimiz yıl Haritalar'a benzer bir özellik ekledi. Google Haritalar'ın gizli modu, harita etkinliğini, aradıkları yerler de dahil olmak üzere kullanıcıların arama geçmiş bilgilerini hesaplarına kaydetmez.

Google'ın blog yayınında, e-postanız yerine bir Google uygulamasını kullanırken kullanıcılara doğrudan kritik güvenlik uyarıları göndermeye başlayacağını da belirtildi. Dolayısıyla, Google Haritalar kullanıyorsanız ve bir güvenlik uyarısı varsa, uygulama ile bilgilendirileceksiniz. Bildirim, köşedeki Google Hesabı profil resminizde yanıp sönen kırmızı bir simgeyle gelecek.PAYLAŞ