Facebook Messenger yeni bir logo ve yeni bir tasarıma kavuştu - Haberler - indir.com

Facebook Messenger yeni bir logo ve yeni bir tasarıma kavuştu

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 49 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-10-14 18:00:02
Editör : Görkem Günay
Kategori : Donanım

Facebook Messenger, yeni bir logo, özel tepkiler ve sohbetlerinizi kişiselleştirmek için daha fazla özellik içeren bir güncelleme alıyor.

Facebook, uygulamalar arası entegrasyonun bir parçası olarak Messenger'ın neredeyse yedi yıldır pek değişiklik yapmadığı logosunda değişikliğe gitti. Artık Messenger uygulaması, Instagram'ın logosuna benzer şekilde renk geçişleri olan yeni bir logoya sahip.

Facebook Automated App Ads Türkiye'ye geliyorFacebook Automated App Ads Türkiye'ye geliyor

Messenger, yeni logo haricinde yeni varsayılan sohbet rengi, özel tepkiler ve ek sohbet temalarına sahip yeni bir görünüme kavuşuyor

Yeni logo ve özellikler

Google'ın bir süredir kendine ait olan uygulamaların logolarını benzer tasarım dilinde ve benzer renklerde güncellemesinin ardından Facebook da yenilediği Messenger logosuyla bu atılıma katılıyor gibi görünüyor. Artık Messenger uygulaması, sadece Facebook mavisi yerine kullandığı mavi, mor ve pembe tonları ile daha Instagram benzeri görünüyor.

Messenger'ın varsayılan sohbet rengi de yeni stile uyacak şekilde değiştirilecek. Varsayılan sohbet renginde de artık logodaki renk geçişleri bulunacak.

Standart set yerine çeşitli emojiler ile tepki vermenize olanak tanıyan özel reaksiyonların yanı sıra artık aşk ve batik gibi yeni sohbet temaları da kullanıcılara sunulmaya başlanacak.

Messenger ayrıca yayınladığı bir gönderi ile, bir çıkartma kullanmak için kendi fotoğrafınızı süslemenize olanak tanıyan selfie çıkartmaları ve sohbetleri ortadan kaldıran bir kaybolma modu gibi diğer özelliklerin yakında geleceğini duyurdu.

Facebook Messenger kullanıcıları artık Instagram kullanıcıları ile doğrudan iletişim kurabilecek. Facebook, bu yeni Instagram destek özelliğini, yakında Kuzey Amerika'daki çoğu kullanıcıya, daha sonra da kademeli olarak tüm kullanıcılara sunacağını belirtti.