Careem, yemek siparişi almaya başladı

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 16 ''   Yayınlanma Zamanı : 2018-12-19 14:30:01
Editör : Ahmet Haşim Erdoğan
Kategori : Uygulama

Araç çağırma uygulaması olan Uber'in yolundan giden Careem, ayrı bir marka oluşturdu. Careem Now isimli bu marka yemek siparişi almaya başladı. Şirket, Carrem Now operasyonları için 150 milyon dolar ayırdı. Yani Careem, yemek siparişi almaya başladı

Careem, yemek siparişi almaya başladı

Ülkemizde de faaliyet gösteren Orta Doğu merkezli Uber'e benzeyen bu uygulama bu günlerde yeni bir özellik geliştiriyor. Yeni markası ile birlikte yemek siparişi uygulaması olarak faaliyet gösterecek. Careem Now markası oluşturan ve bu amaca yönelik yeni bir uygulama yapan Careem Now, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai ve Suudi Arabistan'ın Cidde şehirlerinde hizmet vermeye başladı. Careem uygulamasının 33 milyon müşterisi bulunduğu belirtilirken, Careem'in bu müşterileri birer Careem Now müşterisine çevirme konusunda önemli adımlar atılacak. Müşteriler bu yeni uygulama hesaplarına Careem üyelikleri ile birlikte giriş yapabilecekler.

Vine'ın Yeni Uygulaması Byte, İçerik Üreticilerine Açıldı

Twitter yeniden kronolojik zaman tüneline dönecek

Bu da uygulamanın yeni üye kazanma konusunda Careem Now'ın bir sıkıntısı olmadığı iddialarını güçlendiriyor. Yine de hizmet kalitesi ve operasyon gücü Careem Now'ın kaderini belirleyecek olan bazı öğelerden birisi olacak. Careem Now, ilk marka ekibinden ayrı olarak yeni bir operasyon merkezine sahip. Careem Now için ayrı bir uygulama ve çağrı merkezi bile açılmış durumda. Careem Now uygulamasının en büyük avantajlarından birisi ise telefonla verilen siparişlerin büyük bir payı olması. Kısacası elde değişmesi beklenen bazı alışkanlığı var ve yeni uygulama ile birlikte pazardan bir pay kapmayı amaçlıyor.

Paylaşılan bazı bilgilere göre yemek siparişi, pazarda yaklaşık olarak yüzde 15'lik bir kısmı sadece uygulamalar aracılığı ile gerçekleşiyor. Bu pazarda önemli bir payı ise hala geleneksel olan telefon aracılığı bulunuyor. Bölgedeki mobil internet kullanım oranları 2020 yılı itibari ile yüzde 48 olacağı iddialar arasında yer alırken, bu rakam 2016 yılında yüzde 38 idi. Bölgedeki mobil penetrasyonunun artmasının, Careem Now'a olan ilgiyi artıracağını tahmin etmek hiç de zor değil. Careem uygulamasının pazar içerisinde ciddi rakipleri de bulunuyor. Özellikle ülkemizde Yemeksepeti oldukça iyi bir şekilde faaliyet gösteriyor. Ayrıca bu uygulamanın yurtdışı açılımı ile foodonclick.com markası hala faaliyet halinde bulunuyor. Dolayısı ile bu uygulamayı büyük rakipler bekliyor.

A101'den Uygun Fiyatlı Honor 9 Lite Müjdesi
Mobil uygulamalar kullanıcıların konum bilgilerini başkalarına satıyor