Android kullanıcıları için Gmail'e filtreleme özelliği geliyor! - Haberler - indir.com

Android kullanıcıları için Gmail'e filtreleme özelliği geliyor!

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 24 ''   Yayınlanma Zamanı : 2021-09-22 15:00:19
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Uygulama

Google, Gmail uygulamasının Android sürümü için aradığını bulmak konusundan zorlanan kişilerin işini kolaylaştıracak bir özellik sundu. 

Anlık mesajlaşma uygulamalarının popülerliği her geçen gün artıyor olsa da, Gmail gibi e-posta hizmetlerini kullanan daha pek çok kullanıcı vardır. Gelen mesajları önem derecesine göre farklı şekillerde klasörlere koyan mail uygulamalarında tüm postalar bir arada sıralanıyor. Bu durum bazen önemli bir mesajı bulmak konusunda işleri daha da zorlaştırıyor. Çünkü son gelen mail en üstte göründüğü için aylar önce gelen mailler alt kısımlarda kalıyor. 

Gmail uygulaması 3 ay sonra güncellendiGmail uygulaması 3 ay sonra güncellendi

Bu sorunu ortadan kaldırmak adına harekete geçen Google, Gmail platformunun masaüstü sürümüne 'arama filtreleri' özelliğini getirmişti. Şubat 2020 yılında kullanıcıların beğenisine sunulan filtreler ile beraber gelen mesajları farklı kriterlere göre sıralamak mümkündür. Mobil kullanıcıları da göz ardı etmeyen teknoloji devi, aynı özelliği Android cihazlar için de sunmaya başladı. 

Gmail, aramalarında filtreleme kullanılabilecek

Google’ın ‘arama filtresi çipleri’ adını verdiği söz konusu bu yeni özellik, Gmail platformunun Android sürümüne ulaşmayı başardı. Kullanıcılar uygulamalarda bir sözlük aramaya başladıklarında, arama çubuğunun altına yerleştirilen filtreleme seçenekleriyle karşılaşacak. Bu seçenekler sayesinde postalar şu kriterlere göre sıralanabilir;

Gönderen kişi

Zaman

Dosya içerme durumu

Gönderilen kişi

Okunma durumu

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamalara bakıldığında, tüm Google Workspace müşterilerinin yanı sıra aynı zamanda G Suite Temel ve İş müşterileri Android için Gmail uygulamasında arama filtreleri özelliği kullanılabilecek. Google, söz konusu bu özelliği 20 Eylül'den bu yana kullanıma sunmaya başladığını dile getirdi. Akıllı cep telefonlara ulaşması 15 gün kadar süreceği de belirtildi. Aynı zamanda Ekim ayının sonuna kadar da sunumun tamamlanacağı dile getirildi. 

Gmail tasarımında da değişiklik yapıldı

Google, Gmail uygulamasına yeni özellikler eklemekle yetinmiyor. Aynı zamanda tasarımını da sürekli olarak yeniliyor. Bu anlamda Android 12 ile beraber tanıtımı yapılan Material You tasarım dili geçtiğimiz günlerde Gmail’e eklendi. Bunun yanı sıra Workspace uygulamalarını birbiri ile entegre bir şekilde çalıştırmayı devam ettiren şirketi, video konferans yazılımı Meet ile Gmail'i de entegre etti. Şu an için direkt olarak Gmail’den konferans gerçekleştirmek mümkündür.


E-Posta Almayan Gmail Nasıl Düzeltilir?E-Posta Almayan Gmail Nasıl Düzeltilir?
Gmail'de Belirli E-postalar Otomatik Olarak Nasıl Yönlendirilir?Gmail'de Belirli E-postalar Otomatik Olarak Nasıl Yönlendirilir?

PAYLAŞ