YouTube, reklam engelleyicilerle mücadelesinde yeni bir özelliği test etmeye başladı. Bu yeni özellik, videonun oynatılamamasına izin vermeyecek.

Popüler çevrim içi video platformu YouTube, kısa bir süre önce reklam engelleyicilere savaş açtı. Şirket, bu savaşta reklam engelleyicilerin kullanılmasının önüne geçmeye çalıştı. Reddit’te yapılan paylaşımlara göre, YouTube yönetimi bu sorunu kökten çözdü. Kullanıcıların yaptığı geri bildirimlere göre reklam engelleyici kullanmak istendiğinde videolar artık çalışmıyor. Algoritma, otomatik olarak videonun sonunu açacak. Kullanıcı videoyu oynatamayacak. Kullanılan reklam engelleyici kaldırıldığında ya da YouTube için devre dışı bırakıldığı zaman sorun olmayacak.

YouTube'dan Reklam Engelleyicilere Etkili Çözüm
YouTube’dan Reklam Engelleyicilere Etkili Çözüm

Reddit Kullanıcılarının Paylaşımları

Reddit’te konuyla alakalı paylaşım yapan kullanıcılar, her ne yaparlarsa yapsınlar bu durumun önüne geçemediklerini söylüyorlar. YouTube cephesinden konuyla ilgili bir açıklama yapılmasa da yeni tedbir, çoğu kullanıcının canını sıkacak gibi duruyor.

YouTube’un yeni reklam engelleme özelliği, şu an için test aşamasında gibi görünüyor. Bu özelliğin kullanıma sunulup sunulmayacağı ise belli değil.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir