YouTube, reklam engelleyici kullanmayaizin vermeyecek bir yöntem test ediyor. Bu yöntem, reklamların videoların bir parçası hâline gelmesini sağlayarak engelleyicilerin kullanımının önüne geçiyor.

YouTube son dönemlerde “Premium değilsen reklam izlemek zorundasın.” yaklaşımını benimsemişti. Şirket bu düsturla reklam engelleyicilere yasak getirmişti. Reklam engelleyici kullananlar 3 kez tespit edildikten sonra video izlemesine engel olunuyordu. Şimdi ise YouTube’nin reklam engelleyici kullanımının önüne geçmek için vites artırdığı öğrenildi.

YouTube, reklam engelleyici kullanmayaizin vermeyecek bir yöntem test ediyor.
YouTube, reklam engelleyici kullanmayaizin vermeyecek bir yöntem test ediyor.

YouTube’da Reklamlar Videonun Bir Parçası Haline Gelecek

YouTube’un planları, sponsorlu kısımları geçmeyen bir uzantı SponsorBlock’ın geliştiricisi tarafından fark edildi. Geliştirici, platformun sunucu tarafı reklamlar getirmeyi planladığını ekledi.

Bu durumda reklamlar artık cihazınızda izlediğiniz videoların bir parçası olacak. Yani standartlardaki gibi ikisi ayrı bir şekilde kullanıcıya ulaşmayacak. Halihazırdaki bu yöntem, reklam engelleyicilerinin araya girmesine izin veriyordu. Fakat yeni sistemle birlikte reklam, videonun ayrılamaz bir parçası haline gelecek.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir