15 Mart tarihinde küresel bir lansman gerçekleştirecek olan Xiaomi ile ilgili yeni telefonlar ve cihazlar hakkında ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Xiaomi 12 serisi için yeni detayların gelmesi beklenen tanıtımda yeni sızıntılarda Xiaomi Watch S1 da ön plana çıkarıldı. Şirket henüz Xiaomi Watch S1’in ayrıntılarını doğrulamamış olsa da yapılan sızıntılar ile birlikte S serisi Active akıllı saatlerin ilk versiyonu için şu anda çok daha fazlasını biliyoruz.

Xiaomi Watch S1 Active teknik özellikleri neler?

Xiaomi Watch S1 Active serisi, 2021 yılında Çin’de Xiaomi tarafından piyasaya sunulan Xiaomi Watch S1 modelinin gelişmiş özelliklerle desteklenen versiyonu olacak. Bu nedenle Xiaomi Watch S1 modelinde yer alan özelliklerden ve donanımlardan çok daha fazlası akıllı saatte yer alacak. Xiaomi tanıtımı öncesinde PriceBaba, telefonun özelliklerini açığa çıkardı. Henüz resmi ve doğrulanmamış olsa da yeni akıllı saat modelinde 1,43 inç büyüklüğünde bir ekran kullanılacak. AMOLED bir ekranın tercih edildiği akıllı saatte koruma da Gorilla Glass 3 ile sağlanacak.

Akıllı saatin bataryasında 470 mAh pil kullanılacak. Bu batarya kapasitesi ile 12 gün boyunca kesintisiz bir kullanım sağlayacak olan akıllı saat, daha uzun süreli kullanımları destekleyecek. GPS kullanıldığı takdirde ise bu sürede değişiklik yaşanabilecek. Üstelik tüm bu uzun şarj sürelerinin yanı sıra akıllı saatin tamamen şarj olma süresi 120 dakika.

Xiaomi Watch S1

Xiaomi Watch S1 Active modelinin sağlık veri takibinde ise kalp atış hızı, SpO2, uyku, stres ve enerji yer alıyor. Üstelik spor ve egzersiz yapmak isteyenler için akıllı saatte 117 egzersiz modu bulunuyor. GPS / GLONASS / Galileo / BDS desteği ile gelecek cihazda Bluetooth 5.2 ve Wi-Fi 802.11 b/g/n bağlantı seçenekleri yer alıyor.

İşletim sistemi uyumluluğunda ise Android 6.0 veya üzeri / iOS 10.0 veya üzeri sürümlerle uyumlu bir şekilde kullanım sağlanacak.

Xiaomi Watch S1 Active su geçirmeyecek

Xiaomi Watch S1 Active modelinde su geçirmeme noktasında daha iyi bir seçim yapıldı. Bu kapsamda ise 5ATM su geçirmezlik özelliği ile saat desteklenmiş. Saatte 22 mm TPU/kauçuk kayış bulunuyor. Xiaomi Watch S1 Active modelinin fiyatıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak siyah, beyaz ve mavi olarak üç farklı renk ile çıkış yapacağı biliniyor.

1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir