XDefiant, ücretsiz olmasının yanı sıra Call of Duty karşısında en iddialı yapımlardan birisi. Oyun 1 milyon barajını da aştı.

Dünyanın en popüler oyunlarından birisi olan Call of Duty’e karşı ücretsiz bir seçenek olarak duyurulan XDefiant kısa süre içerisinde dikkat çekmeyi başardı. Ücretsiz olması nedeniyle çoğu kişinin denemek istediği oyun, oyunculardan geçer not almayı başardı. Bu durum ise daha fazla oyuncunun XDefiant’ı denemesini ve oynamasını sağladı.

XDefiant 1 Milyon Barajını Aştı

Ubisoft tarafından tanıtımı tapılan XDefiant oyunu, geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülmüştü. Ücretsiz olmasının yanı sıra arkasında Ubisoft olması nedeniyle dikkat çeken XDefiant, ilk günlerdeki sorunların da çözülmesiyle yükselen bir büyüme ivmesi yakaladı. Oyun hakkında gelen son raporlara göre XDefiant 1 milyon oyuncu barajını aşmayı başardı. Oyunun yakaladığı bu başarı aynı zamanda Ubisoft cephesinde de yeni bir rekor kırılmasını sağladı. Öyle ki XDefiant öncesinde 1 milyon barajına ulaşan oyunlarda daha uzun süreler yer alıyordu. Ancak XDefiant tüm dengeleri değiştirdi.

21 Mayıs itibariyle piyasaya sunulan oyun sadece 2,5 saat içerisinde 1 milyon barajını aştı. Bu da diğer tüm Ubisoft oyunlarına karşı ciddi bir ilginin olduğunu ortaya koydu. Daha önce hiçbir Ubisoft oyunu böylesine bir çıkış yapmamıştı. 2.5 saatte 1 milyon barajını aşan oyun, pek çok rekoru kırmaya da aday durumda. Oyunun kısa süre içerisinde 5 milyon barajını aşması bekleniyor.

Arda Editör

Yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir