Windows 11’de deneme sürümlerini göreceğimiz Apple’ın popüler ve sevilen hizmetleri olan Apple TV ve Apple Music için ayrıntılara bakalım.

1

Geçen Ekim ayı içerisinde dünya teknoloji liderlerinden olan Microsoft tarafından duyurulan haberde, Apple’ın hizmet uygulamalarına Windows 11 ile birlikte erişim sağlanması bekleniyordu ve beklenen oldu. Microsoft Store’da deneme aşamasında olan uygulamalar kullanıcıların deneyimine sunuldu. An itibariyle Apple TV+’tan dizi ya da film izlemek ve Apple Music’ten keyifle müzik dinlemek için hizmetlerin tarayıcı sürümüne erişim sağlaması gerekli.

Henüz ön izleme seviyesinde olduğundan hataların meydana gelebileceğini ve özelliklerinin tümünün %100 beklentiye uygun olmayabileceğine dikkat çeken Apple, ayrıyeten iTunes’un uygulama yükleme işleminin Windows 11 işletim sisteminde çalışmasına set vurabileceğini ve üstelik bazı cihazlarda açılmasını durdurabilme ihtimalinin olduğunu söylüyor.

Apple TV ve Apple Music’in haricinde iPhone, iPad ve iPod gibi birden fazla Apple cihazının Windows’ta yönetimini sağlayan Apple Devices’ın da deneme sürümü kullanıcı deneyimine sunuldu.

İşletim sisteminin Windows 11 olması gerekli

Kullanıcının uygulamalara erişmesi için gerekli olan işletim sistemi Windows 11’dir. 22621.0 ya da daha üst versiyona sahip olanlar bu deneyimi yaşayabilirler. Tüm ihtiyaçları sağlamalarına karşın uygulamaları yükleyemeyenlerin olduğu da kayıtlarda mevcut fakat bunun bir test aşaması olduğunu ve iyileştirmelerin yapılıp, deneyimin güzelleştirileceğini unutmamak gerekir.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir