Microsoft, Windows 11’in Canary sürümüne yönelik en son güncellemede, Android Telefon Bağlantısı işlevselliğini artırmak için tasarlanan Önerilen Yanıtlar adlı heyecan verici yeni bir özelliği tanıttı. Bu yenilikçi eklenti, önceden oluşturulmuş yanıtlardan oluşan özel bir seçki sayesinde kullanıcılara mesajlara bağlamsal uygunluk ve kolaylıkla hızlı bir şekilde yanıt verme olanağı sağlıyor. Artık, “Nasılsın?” gibi yaygın sorular sorulduğunda, kullanıcılar sadece bir düğmeye tıklayarak “Fena değil, ya sen?” veya “İyiyim, ya sen?” gibi önerilen yanıtlar arasından zahmetsizce seçim yapabiliyor, böylece manuel yazma ihtiyacını ortadan kaldırıyor ve iletişim süreçlerini kolaylaştırıyor.

Windows 11 Telefon Bağlantısıyla Gelişmiş İletişim Deneyimi Geliyor

Bu özelliğin belkemiği, Microsoft’un konuşmanın nüanslarını titizlikle analiz ederek devam eden söylemle sorunsuz bir şekilde uyum sağlayan üç özel yanıt sunan sofistike bulut tabanlı akıllı öneri modelinde yatıyor. Windows 11 Canary Preview Build 26227’yi benimseyen ve Phone Link’in 1.24051.98 veya üzeri sürümüne sahip olan kullanıcılar için Önerilen Yanıtlar özelliği önceden etkinleştirilmiş olarak geliyor ve anında erişilebilirlik ve mesajlaşma rutinlerine entegrasyon sağlıyor.

Windows 11 Telefon Bağlantısıyla Gelişmiş İletişim Deneyimi Geliyor
Windows 11 Telefon Bağlantısıyla Gelişmiş İletişim Deneyimi Geliyor

Akıllı telefonlar ve Windows PC’ler arasında sorunsuz bağlantıyı kolaylaştıran bir özellik olan Phone Link’in temeli üzerine inşa edilen Önerilen Yanıtlar özelliğinin eklenmesi, iletişim verimliliğini artırmada önemli bir adımdır. Kullanıcıların doğrudan bilgisayarlarından kısa mesajlaşma, fotoğraf tarama ve hatta telefon görüşmeleri yapabilmelerini sağlayan Phone Link, kullanıcıların cihazlarıyla etkileşim kurma biçiminde şimdiden devrim yarattı. Önerilen Yanıtlar entegrasyonu ile bu deneyim daha da geliştirildi, çünkü kullanıcılar artık iş akışlarını kesintiye uğratmadan veya dikkatlerini akıllı telefonlarına vermeden mesajlara hızlı bir şekilde yanıt verebiliyorlar; bu da hem üretkenlik meraklıları hem de çoklu görev yapanlar için bir nimet.

Windows 11 Telefon Bağlantısıyla Gelişmiş İletişim Deneyimi Geliyor
Windows 11 Telefon Bağlantısıyla Gelişmiş İletişim Deneyim

Önerilen Yanıtlar’ın kullanıma sunulmasına paralel olarak Microsoft, işbirliğine dayalı bir kodlama aracı olan Copilot’un erişim mekanizmasında da değişiklikler yaptı. Özellikle, Windows Tuşu + C kısayolu kaldırılarak Copilot Plus bilgisayarlarda yeni bir özel Copilot tuşu oluşturuldu. Bu arada, mevcut bilgisayarlarda kullanıcılar Copilot’a erişmek için Windows Tuşunu karşılık gelen bir numara ile birlikte kullanabilir, sezgisel gezinme ve erişilebilirlik için görev çubuğundaki yerleşimi ile uyumlu hale getirebilirler.

Bu gelişmeler, Microsoft’un iletişim, üretkenlik ve kullanıcı memnuniyetini artırmaya odaklanarak Windows 11 deneyimini iyileştirme konusundaki kararlılığının altını çiziyor. Microsoft, yapay zekaya dayalı önerilerin ve sorunsuz cihaz entegrasyonunun gücünden yararlanarak, profesyonel ortamlardan kişisel kullanım durumlarına kadar çeşitli ortamlarda kullanıcıları güçlendirmeyi ve böylece daha bağlantılı ve verimli bir dijital ekosistemi teşvik etmeyi amaçlıyor.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir