Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın Android betada yeni bir özelliği ortaya çıktı. Yapay zeka destekli sohbet asistanlarına uygulama içi erişim kolay hale geliyor.

Yapay zeka tü dünyaya yayılmaya devam ederken Meta, bünyesindeki anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp için yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Bu seferki özellik diğerlerinde olduğu gibi yine yapay zeka alanında olacak.

WhatsApp Yapay Zeka Destekli Sohbet Asistanlarına Uygulamalarına İçi Erişimi Kolaylaştırıyor

WhatsApp Beta’da yeni özellik

WhatsApp’ın en son Android beta sürümünde bulunan yeni özellik, yapay zekâ destekli sohbet asistanları üzerinde yapılan iyileştirmeleri ortaya koyuyor. Uygulamanın Android beta sürümünde (“2.23.24.26” ), yapay zekâ ile destekli sohbet asistanlarına olan erişim, sohbet bölümünde bulunan özel düğme aracılığı ile gerçekleştirilebiliyor.


Asistanlar daha önce uygulamanın giriş ekranında görünmüyordu, bu nedenle asistanlara ulaşmak biraz zahmetliydi. Yeni yapay zekâ sohbet asistanına, “Yeni Sohbet” butonu üzerinde konumlandırılan mor ve mavi renkli yuvarlak bir düğme aracılığıyla erişmek mümkün. Meta AI tarafından desteklenen asistanlar, geçtiğimiz Eylül ayında tanıtılmış ve büyük ilgi görmüştü.

Ancak bu özelliğin beta sürümde olması nedeniyle, halka açık sürümde yer alıp almayacağı konusunda kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir