WhatsApp, geçen yıldan beridir üzerinde çalıştığı mavi tik özelliğini test etmeye başladı. Bu özellikle, WhatsApp’taki yeşil doğrulama rozetlerinin mavi tik ile değiştirilmesi amaçlanıyor.

En popüler çevrim içi mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, bir süredir önemli bir değişiklik üzerinde çalışıyor. İlk kez Eylül 2023’te tespit edilen bu değişiklik, uygulamadaki onay rozetlerini mavi tik rozetleri ile değiştirilmesini kapsıyordu. WhatsApp’ın Android için olan “2.24.14.18” beta sürümünü kullanan kullanıcılar, doğrulanmış hesaplar için mavi tiklerin görünmeye başladığını fark ettiler.

WhatsApp'ın Mavi Tiki
WhatsApp’ın Mavi Tiki

WhatsApp’ın Mavi Tikleri Böyle Görünecek

WhatsApp’ın yeni mavi tiki, bir hesap veya topluluğun onaylı olduğunun anlaşılmasını sağlayacak. Şirket, bu hamleyle Facebook’un mavi tiklerini WhatsApp’a da getirmek istiyor. Bu şekilde Meta açısından daha tutarlı bir deneyim sunulması amaçlanıyor.

WhatsApp’ın test aşamasında olan yeni özelliği ne zaman kullanıma sunacağı daha belli değil. Ancak mavi tik basit bir güncelleme olacağından, bu özelliğin yakın gelecekte kullanıcı ile buluşması bekleniyor.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir