VISA, İngiltere ve 40 APAC ülkesinde Bitcoin ve kripto kartlarını piyasaya sürecek. Kripto ödeme platformları arasında önde gelen Wirex platformu, Birleşik Krallık ve Asya-Pasifik (APAC) bölgesindeki ayak izini daha fazla alana yaymak için ödeme devi Visa (NYSE: V) ile uzun sürecek bir stratejik ortaklık kurduğunu açıkladı.

visa bazi ulkelerde bitcoin ve kripto kartlarini piyasaya surmeye hazirlaniyor

VISA, bazı ülkelerde Bitcoin ve kripto kartlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor!

13 Şubat tarihinde bir basın açıklaması yapan Kripto ödeme şirketi bu açıklamasında ortaklık kapsamında Wirex’in Bitcoin (BTC) gibi varlıklar için 40’tan fazla ülkeye doğrudan kripto özellikli banka kartı ve ön ödemeli kartlar çıkaracağını söyledi.

Yapılacak bu ortaklık iki ülke arasında Avrupa, ABD ve APAC gibi önemli pazarlarda daha fazla iş birliğini destekleyecek.

Büyüyen kripto ödeme hizmetleri

Yaşanan bu gelişmeler, müşteri tabanı açısından büyük olan İngiltere ve APAC’da hızlı büyüme ile dünya çapında beş milyondan fazla müşteriye sahip olan Wirex için bir başka kilometre taşıdır. Ortaklığın daha fazla insanı kriptonun avantajlarına erişmesi için güçlendirmesi bekleniyor.

“Visa, dijital para birimlerini banka ve tüccar ağımıza bağlayarak tüketicilere daha fazla ödeme seçeneği sunmak istiyor. Asya Pasifik Dijital Ortaklıklar Başkanı Matt Wood, Wirex’in Asya Pasifik’teki odağını genişleterek insanların kripto bakiyelerini bölgede Visa kabul eden milyonlarca satıcıda harcamasını kolay ve sorunsuz hale getirmesi bizi heyecanlandırıyor.”

Öte yandan, Wirex APAC’ın Bölge Genel Müdürü Svyatoslav Garal, Visa’nın emniyet, emniyet ve yenilikçiliğinin şirketin yeni nesil bir uygulama ve kart geliştirmeye devam etmesine yardımcı olacağı konusuna parmak bastı.

Wirex’in birincil müşteri tabanı Birleşik Krallık’ta bulunuyor. Fakat tam kayıt son tarihinden önce bölgenin Mali Davranış Otoritesi’nin (FCA) geçici kayıt rejiminden çekildiğini belirtelim. Bu da İngiltere merkezli müşterilere Hırvatistan’da lisanlı bir yan kuruluş aracılığıyla hizmet verdiği anlamına gelmekte.

Uzun süredir Wirex, çeşitli destekçilerden gelen önemli sermaye girişleriyle desteklenen bir özellik olan küresel genişleme planlarını açıkça ortaya koyuyor.

Visa’dan kripto para çeşitliliği

Başka bir yandan da Visa, kripto para cüzdanları ve metaverse için ticari marka başvurusu yapıldıktan sonra birkaç ürünü piyasaya sürme amacıyla kripto alanına da giriyor.

Geçtiğimiz sene şirket, 40 ülkede kripto destekli banka kartlarını piyasaya çıkarmak için çökmüş durumda olan FTX kripto borsası ile yaptığı ortaklığın yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) limitsiz bir Bitcoin kartı da piyasaya sürdü.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir