ASUS’un Zenbook serisine dahil ettiği ultra taşınabilir iki modeli UX325 ve UX425, hafif yapısının yanı sıra üstün performans isteyenler için özel olarak tasarlanan bir üründür. İnceliği ve hafif oluşuyla taşıması son derece kolay olan Zenbook 13 UX325 ve Zenbook 14 UX425, çok yönlü olan bağlantı ve uzun pil ömrü ile beraber sık sık seyahat edenler için vazgeçilmez bir ürün olabilir. OLED ekran özelliğinin yanı sıra numberpad, ergolift menteşe, gürültü önleyici gibi yeni nesil teknoloji özelliklerine sahip olan Zenbook UX serisinin en kompakt iki yeni üyesi vardır. Bunlar 8.799 TL’den başlayan fiyatlarıyla kullanıcıların karşısına çıkacak. 

Dünyanın lider bilgisayar üreticileri arasında yer alan ASUS’un Zenbook ürün ailesine eklediği 13 inç UX325 ve 14 inç UX425, “boyutu kompakt, performansı büyük” isteyenlerin aradığı her şeyi bir arada sunuyor. 13.9 mm sıra dışı incelikleriyle her çantada kolaylıkla taşıma imkanı sunulan bilgisayarlar, 1.07kg (UX325) ve 1.13kg (UX425) ağırlıklarıyla sürekli hareket halinde olanlar için oldukça cazip. Şarj adaptörü de minik ve hafif olan bilgisayarları taşırken ağırlık gibi bir sorununuz olmayacak. 

UX325 ve UX425, 4 hücreli pilleri sayesinde 22 saate kadar kesintisiz bir şekilde kullanıma imkan tanıyor. Cihazlar, hızlı şarj özellikleri sayesinde sadece 49 dakika içinde pili %60 şarj düzeyine geri getiriyor; böylece hiç vakit kaybetmeden yeniden çalışmaya her zaman hazırsınız. Zenbook 13 UX325 ve Zenbook 14 UX425, kompakt, ince ve ultra hafif olmalarına rağmen, Intel’in I7 1065G7 işlemcisinden aldığı güçle kendinden büyük performans sergiliyor.

ASUS

Konforlu oluşuyla ön plana çıkan Zenbook 13 UX325 ve Zenbook 14 UX425

Zenbook 13 ve 14, taşınabilirlik anlamında sağladığı kolaylığı yazı yazarken de sunuyor. Klavyeyi optimum miktarda yazı yazma açısına eğebilen Ergolift menteşe tasarımı ile beraber yazı yazmak artık çok daha zahmetsizdir. UX325 ve UX425, çalışırken, film izlerken ya da oyun oynarken ses kalitesine önem verenlerin de memnun olmasını sağlıyor. Cihazların hoparlörü oldukça sürükleyici ve kristal netliğinde ses kalitesi sunan Harman Kardon sertifikasına sahiptir. Aynı zamanda iki dizüstü model de Al gürültü önleyici şeklinde ses teknolojisi kullanılıyor. Her geçen gün daha fazla yapılan online toplantılar ve eğitimler, Zenbook 13 ve 14 ile çok daha verimli hale geliyor.

OLED ekran teknolojisi üzerine kurulan cihazlar, TÜV Rheinland tarafından sunulan göz konforu, göz sağlığını korumak konusunda oldukça başarılıdır. UX 13 ve UX 14, artan ekran mesaileri sebebiyle oluşabilecek olan kaşıntı, kızarıklık, yorgunluk gibi şikayetlerin azalması sağlanabilir. Fiyatları 8799 TL’den başlayan Zenbook UX325 ve UX425 modelleri ile uzun saatler mesai harcayabilirsiniz. 

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir