Twitter’da yapılan değişiklikler gün geçtikçe değişiyor! Twitter kişiye özel içerikler ile kullanıcıların daha çok dikkatlerini üzerine çekmeye çalışıyor.  Peki yapılan bu değişikliklerde ne gibi farklı özellikler var?

twitter

‘Sana Özel Kısmı’ Nedir? Ne anlama geliyor?

Twitter, ‘Sana Özel’ ve ‘En son’ paylaşımları ayırarak ana sayfanın en yukarısına taşıdı. Twitter’da yalnızca takip edilen kişi ve sayfaların paylaşımları çıkacak. Tamamen kişiselleştirmiş olan bu özellik ilgiyi sadece bir konuya odaklıyor.

Twitter, yeni anasayfa tasarımı konusunda geri adım atmaya karar verdi

Geçtiğimiz haftalarda ise yeni anasayfa düzeni ile karşımıza çıkan Twitter, gelen tepkiler sonrasında geri adım atmaya karar verdi.

Twitter, geçtiğimiz haftalarda anasayfa tasarımını kullanıcıların takip ettikleri ve ilgilendikleri sayfalar için ikiye ayırdı. Konu hakkında açıklama yapan Elon Musk, Twitter kullanıcıları için yeni anasayfa da bazı değişiklikler yapacaklarını söyledi.

Twitter, kullanıcıların beğendikleri paylaşımları ve izledikleri videoları ince ince analiz ediyor. Önerilen Tweetleri ve takip edilen hesapların içeriklerini aynı anasayfada gösteren şirket, geçtiğimiz haftalarda bu iki özellik için farklı sekmelerde sunmaya başladı.

Sadece takip ettiği kişilerin ve sayfaların yazdıkları paylaşımları görmek isteyen kullanıcılar, Takip edilenler (Following) sekmesine tıklayarak içeriklere daha rahat ulaşabiliyor. Twitter algoritmasının önerdiği içerikleri görmek isteyen kullanıcılar ise Senin için (For You) sekmesindeki içerikleri görebiliyor.

Fakat ufakta görünen haberler Twitter bu değişikliğinde bir adım geriye doğru gitmeye hazırlanıyor. Elon Musk’ın paylaşmış olduğu bir tweet’e göre bir sonraki güncellemede Twitter, algoritmik zaman tüneli ‘Sana Özel’i kullanmanız konusunda daha ısrarı azaltmış olacak. Bu güncelleme sayesinde hangi zaman tünelini görmek istediğiniz içerikleri seçmeniz ve o zaman tünelinde zaman geçirmenizi sağlayacak.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir