Geçtiğimiz ekim ayında Twitter’ı satın alan Elon Musk, sosyal medya şirketinin başına geçtiği günden beri şirket içerisinde değişiklikler yapmaya devam ediyor. Elon Musk Twitter içerisinde yenilik yapmaya yönetim kademesinden başlamıştı. Platform içerisinde yapılan ilk değişiklik ise giriş sayfasının yenilenmesi olmuştu. Bu yenilik Twitter’a üye olmayan kullanıcıların da popüler Twitter içeriklerini görebilmesini sağladı. Bir çok yeniliği ile  Twitter’ı Süper Uygulama yapmayı hedefleyen Elon Musk platform içi çalışmalarını sürdürüyor.

twitter genel merkezdeki ofis mobilyalarini acik artirmaya cikarildi

Elon Musk’ın sosyal medya şirketi Twitter içerisinde yaptığı yeniliklerden bir diğeri ise genel merkezde bulunan eşyaları satışa sunması oldu. Twitter’ın San Francisco’daki genel merkezinde bulunan yüzlerce kurumsal ofis eşyası özel bir şirket tarafından açık artırmaya çıkarılıyor.

Açık artırmaya çıkacak olan; masaların, sandalyelerin, birçok model oturma birimlerinin  ve kuş heykellerinin bulunduğu eşyaların arasında dev bir “@” sembolü de yer almakta. Açık artırma eşyaları birkaç gün için satışa sunulacak.  İçerisinde mutfak eşyalarının da bulunduğu açık artırma ürünlerinden bazıları da üst düzey espresso makinesi La Marzocco, buz sebili, profesyonel ızgara makineleri ve gazlı içecek çeşmesi.

Küçük çekmece takımları ve baskı ekipmanlarını da 60 dolarlık bir teklif ile açık artırmaya koyan Twitter, ses geçirmez konferans kabinleri, tasarım kanepeler gibi farklı tür eşyaları da Heritage Global Partner sitesi üzerinden satışa sunuyor. Bazı sosyal medya kullanıcılarının, ‘Elon Musk faturaları ödeyemediği için Twitter’daki ürünleri satışa çıkardı’ benzer yorumlarda bulundu. Bu tarz yorumlara karşı Heritage temsilcisi olan Nick Dove  ise “Bu müzayedenin mali durumlarıyla hiçbir ilgisi yok. 44 milyar dolara satın alındı, ve biz birkaç sandalye, masa ve bilgisayar satıyoruz. Bu sebeple, birkaç bilgisayar ve sandalye satmanın bu satış bedelini ödeyebileceğini düşünmek saçmalık.” yorumunu yaptı.

Siz de açık artırmaya çıkarılan eşyaları merak ediyor ve bazılarına sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir