Twitch platformu reklam konusunda değişikliklere gidileceğine ve bu değişikliklerin yayıncılar için yeni para kazanma yolları olarak nitelendirilebileceğini duyurdu. Getirilecek bu özellikler ile nasıl adımlar atılabilir, bununla ilgili de bir yol haritası paylaştı. 

iceriginde genel olarak spor video ve canli goruntu barindiran canli goruntu temelli platform twitch yeni bir ozellik gelecegini acikladi 1

Şirket yöneticilerinden olan Tom Verilli ve Mike Minton paylaştıkları açık mektupta bu özelliklerden bahsetti. Platforma gelecek özellikler yılın ilk yarısı ile birlikte çıkış yapmış olacak. Açıklamalar içinde bu yıl ana odağın hem topluluk hem de Twitch platformu kazançlarının büyümesi olarak hedeflediklerini de belirttiler.

Yapılması planlanan büyük değişiklerden bazıları arasında “reklam teşvik programı” olacağı duyuruldu. Program, yayıncılara güvenilir, düzenli şekilde aylık reklam geliri olanağı tanıyor. Bu yaklaşımdaki temel amaç; ayarlanış reklam ve otomasyonla reklam sürecindeki yükü hafif hâle getirmektir. Birçok yayıncının mevcut sistemin çok fazla karmaşık olması ve kullanım açısından güçlük çekilmesi nedeniyle sık sık şikayetlerini dile getirmeleri, yeni değişikliklerin gelmesinde etkili oldu. Açık mektuba göre bu yıl güncellemelerle bilrlikte; yayıncılara reklam ayarlama hususunda esneklik sağlanacak. Reklam sayısını ayarlama özelliği haricinde daha fazla görünürlülük ve kontrol imkânı da güncellemeler arasında yerini alıyor.

Twitch’e hangi özellikler geliyor?

Yayın öncesi reklam olarak da değişikliklere gidileceği planlanıyor. Yayın öncesi veya sonrasına göre reklam ayarlamaları yapılabilecek. Reklamların çoğuna resim içinde resim gibi özelliklerin de güncelleneceği aynı zamanda yaklaşan reklamları haber veren belirteçlerin bulunacağı da planlar arasında görülüyor.

Sound Bites ismiyle yeni bir ses aracı da eklemeler arasında. İzleyenlerin yayıncılarla iletişime hâlinde olmaları ve yayıncıları desteklemek için para ödemelerini sağlayacak.

Bu özellikler haricinde bazı sponsorluk özellikleri de test edilecek. Özelliklerle birlikte yayıncılar markaları yayınlara, sohbetin üstüne veya kanal içinde farklı bir yere yerleştirme imkânı yakalamış olacak. Bu yaklaşımla beraber sponsorluk deneyimi incelenmiş olacak.

Son olarak da kanalların diğer platformlarda da duyurulması için yapılacak yollar arayışı mevcut. Kullanıcılar diğer uygulamalardaki gibi short formatlı içeriklerini dışa aktarabilme sağlanmış olacak. Yayıncıların en fazla 20 videoyu kanal içine sabitleyebileceği de Twitch özellikleri arasında yer alıyor.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir