Türkiye, oyun ekosistemine yapmış olduğu yatırımlarda 333 milyon dolar ile Avrupa’da birinci sırada; girişimcilik ekosistemi toplam yatırımlarında ise dördüncü sırada yer alıyor. 

Teknoloji dünyasının en çok yatırım yapılan alanlarından olan oyun sektörü, dünyada olduğu kadar ülkemizde de önemli yatırımlara sahne oluyor. Açıklanan son verilere göre; Türkiye, oyun ekosistemine yapılan yatırımlarda 333 milyon dolar ile Avrupa’da birinci sırada yer alırken; girişimcilik ekosistemi toplam yatırımlarında ise dördüncü sırada yer alıyor. Bu kapsamda eğlence sektörüne yeni bir soluk kazandıran Tureks Uluslararası Fuarcılık, oyun sektörünün Türkiye’deki en kapsamlı ve en büyük uluslararası buluşması için hazırlıklarını hızlandırdı. Her sene sektörde en yeni trendlerin belirlendiği Uluslararası Eğlence, Spor, Park ve Rekreasyon Alanları Endüstrisi Fuarı ATRAX-AQUAFUN, 11. sini Tureks Uluslararası Fuarcılık iş birliğinde 11-13 Ocak 2024 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenleyecek. Bu yıl fuar, 3 holün 5 hole çıkarılması ile daha geniş bir alanda gerçekleştirilirken, konular da tematik olarak ayrılarak katılımcıların ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş bir deneyim yaşayabilmelerine olanak sağlayacak.

Uluslararası Eğlence, Spor, Park ve Rekreasyon Alanları Endüstrisi Fuarı ATRAX-AQUAFUN, iş bağlantıları kurmak ve sektördeki yenilikleri yakından takip etmek isteyenler için önemli bir etkinlik olmaya hazırlanıyor. 22 ülkenin 300’den fazla firmaya ev sahipliği yapıp ürünlerini sergileyeceği ATRAX- AQUAFUN; eğlence ve oyun alanları, su parkları, tema parklar, havuz ve spa merkezleri, açık hava aktivite alanları, spor, park, peyzaj, bahçeli yaşam, yeşil alanlar, tesis güvenliği ürünleri ve daha birçok farklı seçeneği aynı çatı altında global alıcıları ile buluşturacak.

Türkiye Oyun Sektörüne En Çok Yatırım Yapan Ülke

YÜZDE 70’LİK BÜYÜME İLE ATRAX FUARI HAZIRLIKLARI HIZ KAZANIYOR

Tureks Fuar Organizatörü ve Uluslararası Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Nergis Aslan, fuarın 3. yılında UHE- Türkiye Ulusal Havuz Enstitüsü Derneği ile yapılan iş birliğinin fuarın büyüme ve iddiasını grafiği daha da ileriye götüreceğini vurgulayarak;

Tureks Uluslararası Fuarcılık olarak yönümüzü uluslararası pazara çevirmiş durumdayız.   Fuarımızın uluslararası bilinirliği için yıl boyu aralıksız süren bir çalışma gerçekleştiriyoruz.  Bunun sonucunu da her yıl artan katılımcı ve ziyaretçi sayısı ve ilgisi ile aldığımızı görüyoruz. Tüm dünyada bilinen ATRAX Fuarı’ nın 11. yılındayız. Üçüncü yılına hazırladığımız AQUAFUN, uluslararası arenada artık tanınıyor, uluslararası katılımcılarımız var. Aynı zamanda dünyanın her yanından çok sayıda ziyaretçi talepleri alıyoruz. Fuarın ziyaretçi yoğunluğunun, Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu, Balkan ülkeleri, Kafkas ülkeleri, Afrika ülkeleri, Rusya, Ukrayna ve diğer Avrupa ülkelerinden olacağını bekliyoruz” dedi.

BÜYÜYEN BAHÇELER, KÜÇÜLEN EVLER, TRENDİ ATRAX 2024’TE

Aslan, konuların tematik olarak ayrıldığı söyleyerek, “11-13 Ocak 2024 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan fuar; 4, 5, 6, 7 ve 8 numaralı salonlarda ürün çeşitliliği sunacak. Salon 7’de oyun alanları, kapalı alan eğlenceleri ve otomat makineleri sergilenecek; Hall 6 ve 5’te parklar, oyun ekipmanları, kamusal alanlar, spor tesisleri, açık hava fitness konseptleri ve açık alan tesis güvenliği için tel çit sistemleri yer alacak. Salon 4 tamamen wellness, havuz, spa gibi su eğlencelerine ayrılmışken, Salon 8’de bahçeli yaşam, bahçe konfor ürünleri, yeşil alanlar, tiny house gibi keyif ürünleri sergilenecek. Konuların hepsi, tematik olarak ayrılmış salonlarda ortak bir vitrinde bir araya getirilecek ve bu sayede katılımcı firmalar yerel yönetimler, yatırımcılar, okullar, planlamacılar, mimarlar ve sektör firmalarını içeren hedef kitlelerine tek bir yerden ulaşabilecek. Küçülen evler büyüyen bahçeler trendi de fuarın ilgi çekici konularından biri olarak karşımıza çıkıyor. Artan nüfus ve yaşam alanlarının kısıtlı olması sebebiyle evler küçülmekte, fakat bahçelere olan talep artmakta. Bu doğrultuda, fuarda bahçe aktiviteleri ve bahçe tasarımı gibi konulara da yer verilecek” ifadelerini kullandı.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir