Toplantı anında not almak belki de en meşakkatli işlerden biridir. Araştırmalara göre profesyonel insanların çoğu toplantılarda haftada 4 ila 12 saat arası zaman geçiriyor. Fakat  notlarını düzeltmek, iş arkadaşlarına sunmak için gereken zaman hesaba pek katılmıyor. Colin Treseler ve Fabian Perez’in kurmuş olduğu Supernormal bunu daha kolay hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Video görüşmelerini hızlı bir şekilde toplantı notuna çevirmek için OpenAl yazılımını kullanan Supernormal, öz sermaye fonunda 10 milyar dolar topladı. Stockholm ve New York’ta ofisi bulunan şirket 250 kuruluşta yaklaşık 50 bin kullanıcıya sahip.

toplanti notlari almaktan bikanlarsupernormalin al destekli bir yaniti var

Supernormal’in çalışması, yapay zeka kullanılarak aramaları yazıya döker ve madde işaretli notlar üretir. Kullanıcılar notlarda düzenleme yaptıkça bir sonraki aramalarında alacakları notların kalitesini de artırmış oluyorlar. Gizlilik nedenleriyle isterlerse saklanan verileri de silmeleri mümkün. Şu anda yazılım beş dili desteklemektedir. Bunlar: İngilizce, Fransızca, Almanya, Portekizce ve İspanyolca. İş hayatını kolaylaştıran bu yenilik Google Meets, Zoom ve Microsoft Teams’e yerleştirilebilir. 


Kurucu Treseler: “Kuruluş düzeyinde toplantılarımız iş ürünümüzün önemli bir parçası halinde. Önemli olan şey ana notlar olduğu zaman bir saatlik bir toplantı videosunu kim yeniden izlemek ister? Daha fazla şirket hibrit veya tamamen uzaktan çalışıyor hale geldikçe, Supernormal ekipler için önemli bir araç haline geliyor. Bir ekip üyesi dağıtılır dağıtılmaz, hemen bir toplantı dokümantasyon aracına ihtiyaç duyulacak.” açıklamasında bulundu.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir