TikTok, son güncellemesiyle birlikte kullanıcılarına, tıpkı Instagram’da olduğu gibi herkesten mesaj alabilme özelliği getirdi. Yakın zamanda kullanıcılarına e-posta gönderen TikTok, mesajlaşma özelliğini güncelleştirdiğini, artık daha geniş bir mesajlaşma ağını kullanıcılarının hizmetine sunduğunu duyurdu.

strongtiktok mesajlasma sistemini guncelliyorstrong 1

Bir süredir test aşamasında olan ve küçük bir grup ile deneme aşamasında olan mesajlaşma güncellemesi sonunda test sürecini başarıyla tamamladı. 

Güncellemeden önce TikTok kullanıcıları sadece kendilerini takip eden TikTok kullanıcıları ile mesajlaşabiliyorlardı. Fakat yeni güncelleştirme ile artık tüm kullanıcılar herkesten mesaj alabilir hale geldi. Bu yeni özellik üzerinde çalışmaların yapıldığı ilk olarak 2022 yılının Kasım ayında duyurulmuştu. 2023 yılı ile birlikte kullanıcılarına e-posta yoluyla ulaşan TikTok, beklenen müjdeyi verdi.

TikTok mesajlaşma ile ilgili yeni bir güncelleme getiriyor

TikTok sevenlerin uzun zamandır bekledikleri yeni mesajlaşma özelliği ile artık TikTok kullanıcıları, DM kutusu herkese açık olan kullanıcılarla mesajlaşabilecek. Mesajlaşabilme özelliği, şu an için isteğe bağlı bir şekilde kullanılabiliyor. Yani TikTok kullanıcıları istedikleri an karşılıklı takipleştikleri ya da önerilen kullanıcılardan mesaj alabilir. 

Sosyal medya geliştiricileri içerisinde bulundukları rekabet ortamında ön plana çıkmak için her gün yeni fikirler üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyorlar. TikTok da bu rekabet dolu piyasada, uygulama üzerinde yaptığı çalışmalarla kendine sağlam bir yer edinmeye çalışıyor. Çoğu zaman yalnızca video paylaşmak isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilen TikTok artık yeni güncelleştirmesiyle mesajlaşma platformlarıyla aynı hizmeti kullanıcılarına sunuyor. Bu sayede tercih edilirliğinin, geçmiş yıllara oranla artış göstermesi bekleniyor.

2019 yılında Avrupa’nın sosyal medyaları uygulamalarını indirme oranlarında düşüşler meydana gelse de TikTok 2022 yılının ilk üç çeyreğinde Avrupa’da kullanılan sosyal ağlar arasında popülaritesini korudu. 

Avrupa’da sosyal ağ kullanımına yönelik ortaya çıkan istatistiklerde 3 ve 17 yaşları arasında yer alan ABD’li gençlerin %95’’lik bir oranla ilk sırada yer alan favori sosyal medya platformu Youtube olarak gözükmektedir. İkinci sırada ise %67 ile TikTok uygulaması yer almakta. Yani gençlerin %16’sı sürekli TikTok kullanırken, %37’si gün içerisinde birkaç defa TikTok’a uğrayan kullanıcılardan oluşmaktadır. Yapılan son güncelleştirme ile beraber TikTok’ta geçirilen zamanda artışların meydana geleceği beklenmektedir.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir