Valve CEO’su Gabe Newell, Microsoft’un Steam’de PC Game Pass hizmetini başlatmasına yeşil ışık yakmış gibi gözüküyor. PC Gamer’a vermiş olduğu röportaj ile Newell, Valve’in Xbox Game Pass rakibi için bir planlarının olmadığını fakat PC Game Pass’i Steam’e getirmek için Microsoft ile çalışmaktan mutluluk duyacağını dile getirdi. Bunlara ek olarak Valve ve Microsft’un görüşmeler yaptığını da şu şekilde doğruladı; “Bu konu hakkında oradaki insanlarla epeyce konuştuk. Müşterileriniz istiyorsa, bunu nasıl gerçekleştireceğinizi bulmalısınız. İşte o noktadayız.”

Microsoft’un ne yapacağı merak ediliyor

26 3

Electronic Arts’ın oyun abonelik hizmeti olan EA Play, 2020 yılında Steam’de yerini almıştı. Fakat sadece temel abonelik sistemi mevcuttur. EA Play Pro, EA Origin üzerinden erişim sağlamak mümkündür. Aynı zaman içerisinde Microsoft tarafından satın alınan Bethesda da kendi platformlarından vazgeçtiklerini ve oyunlarının ileride Steam’de yer almasını planlarını duyurdu. İlerleyen günler içerisinde Game Pass’in de Steam’e eklenme ihtimali de belirtilmiş oldu. Fakat durum EA Play’in eklenmesinden daha zor olacak gibi gözüküyor. Çünkü Game Pass geliştiricilerinin Steam’de yayınladıkları için daha farklı oyun sürümleri vardır. 

Motorola Edge 30 Pro tanıtıldı

Microsoft şu ana kadar PC Game Pass’i Steam’e getirmeye istekli olduğuna dair herhangi bir ipucu da verilmesi. 2019 itibariyle Xbox Game Studios oyunlarının pek çoğunu Steam üzerinden satışa sunmak mümkündür. Bu şekilde bir işbirliği ile iki taraf da daha güçlü olacaktır. Microsoft ve Valve’in bir sonraki adımlarının Game Pass hizmetine Steam üzerinden erişim olup olmayacağını da zaman içerisinde gösterecek gibi gözüküyor. 

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir