Sony bu yıl dünyanın en büyük teknoloji fuarı olan Nevada CES’de Honda ile birlikte geliştirdiği elektrikli otomobilini tanıttı.

10

Sony kurulduğu günden bu yana geliştirdiği teknolojik ürünlerle karşımıza çıkıyor. Sony karşımıza son olarak CES 2023 fuarında Honda ile birlikte geliştirdiği Afeela elektrikli otomobilini tüketicilerin beğenisine sundu. Sony 2020 yılında Vision S ve 2022 yılında karşımıza SUV konseptiyle tüketicilerin karşısına çıkmıştı. 

Fuarda oldukça ilgi çeken araba tasarımsal olarak çoğu elektrikli otomobilde gördüğümüz çağın ötesinde futüristik bir tasarımı bulunuyor.  Apple tarafından beklenen elektrikli otomobil atağının gelmemesi, Sony tarafını bir adım öne geçirdi. İki Japon üretici tarafından geliştirilen bu araçta Sony tarafı kendi abonelik ve hizmetlerini bu araçta kullanılabileceğini ifade etti. Böylelikle PS5 oyunlarınızı bu araçta oynayabileceksiniz. 

Honda Mobility, aracın üç sene içerisinde yollarda görebileceğimizi açıkladı. Honda tarafı, aracın kablosuz olarak güncellenebileceğini ve sürekli olarak araca yeni özellikler eklenebileceğini bu sayede araç uzun yıllar güncel kalacağını açıkladılar. Bu özellikler arasında tam otonom sürüşe geçilmesi ve otonom sürüşünde geliştirilmesini dahil ediyorlar. Böylelikle araç şarj olurken Sony tarafından geliştirilen Playstation oyunlarını oynayabileceksiniz. Sony ve Honda işbirliği içerisinde geliştirilen Afeela, gelecekteki otomobillerin dönüşümü açısından bize gelecekten haber veriyor. Gelecekteki otomobillerin sadece bir noktadan diğer götürmekten daha fazlasını yaparak teknolojik bir cihaza dönmesi, son tüketiciler tarafından oldukça olası olarak görülüyor. Sony, Afeela adımıyla bir dönüşümün liderliğini çekiyor. 

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir