Samsung’dan güvenliği öne çıkaracak yeni özellikler geliyor. Samsung Message Guard ile mesajlaşmak artık daha güvenli.

Samsung
Samsung

Teknoloji devi Samsung’un yeni arayüz güncellemesi olan One UI 5.1, siber saldırılara karşı güvenliği sağlayan Samsung Message Guard adlı bir güvenlik sisteminin yanında, yeni ve geliştirilmiş özellikleri de kapsıyor.Şimdilik bu özellik yalnızca Galaxy S23 serisinde kullanılabilecek durumda. Güney Koreli teknoloji devi, bu yeni özelliği ile güvenlik konusunda vites yükselterek Apple’ın iMessage özelliğine rakip olmaya hazırlanıyor. 

Samsung Tedbirli Davranıyor

Kötü amaçlı bir kod içerebilen, bir görüntü alındığında ortaya çıkabilecek sıfır tıklama istismarları olarak bilinen en son siber saldırı türünün farkında olan şirket; Samsung Galaxy telefonlara yönelik hiçbir tehdit olmamasına rağmen önleyici güvenlik önlemleri geliştiriyor. Bu önleyicilerden biri olan Samsung Message Guard, Samsung Electronics potansiyel tehditleri önlemek için proaktif olarak geliştirilen önlemlerden birisidir. Samsung’un açıklamasına göre 2013 ve 2021 yılı arasında üç kattan daha fazla oranda veri ihlalleri arttı ve yaygın duruma geldi.Bu tehditler sayesinde Samsung’un mobil güvenliği gelişiyor. Samsung Knox platformu, Samsung Galaxy serisi telefonlar için ; kullanıcıları video ve ses formatlarını kullanan saldırılardan koruyan güçlü ve kapsamlı koruma sağlıyor. 

Samsung Message Guard ile Güvenlik Konusunda Vites Yükseltiyor

Bu güvenliği bir adım daha ileri götüren Samsung Message Guard, görüntü eki kılığına girmiş görünmez tehditlerle karşı karşıya kalmayı sınırlamak için önleyici bir koruma sunuyor. Samsung Message Guard, sofistike bir sanal alan veya sanal karantina alanı oluşturarak, görüntü dosyalarını geldiklerinde izole eden ve yakalayan, kötü amaçlı kodun bir telefonun dosyalarına erişmesini veya işletim sistemiyle etkileşime girmesini önlüyor. Oluşan bu güvenlik duvarı sayesinde dosya kontrol ediliyor. Ardından güvenlik duvarı dosyayı, cihazın geri kalanına bulaşmayacağından emin olmak amacıyla kontrollü bir ortamda işliyor. Samsung’un hiçbir zarara neden olmadan görüntülerdeki potansiyel tehditleri yok eden bu yeni özelliği şimdilik sadece Galaxy S23 serisinde olsa da ilerleyen zamanlarda bu özelliğin diğer Galaxy modellerine de gelmesi bekleniyor.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

One reply on “<strong>Samsung Message Guard ile Güvenli Mesajlaşma</strong>”

  • Funda
    18 Şubat 2023 at 18:55

    Yazınız çok güzel kaleme alınmış. Emeğinize sağlık.