Güney Koreli teknoloji devi olan Samsung, kullanıcıları siber saldırıdan koruyacak yeni bir güvenlik tedbiri üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Samsung
Samsung

Son zamanlarda One UI 5.1 yazılım güncellemesini ve yeni nesil şarj özelliğini birçok telefona getiren Samsung, oldukça hareketli geçen Şubat ayındaki yazılım haberlerine de ara vermeden devam ediyor. Tabi bu yazılım güncellemeleri, şu anda piyasada bulunan en iyi Samsung telefonlarından biri olan Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23 Plus ve Galaxy S23’ün piyasaya sürülmesini mükemmel bir şekilde açıklıyor. 

Samsung şimdi ise yeni bir güvenlik özelliği olan Samsung Message Guard’ı duyurdu. Bu özellik ile telefonunuza gönderilen görüntülere taşınan sıfır gün saldırılarını önlemeyi hedefliyor ve şu an Galaxy S23 serisinde mevcut durumda. 

Kullanıcı güvenliği için çalışmalar başladı

Şirket, Galaxy telefonlarda bu tür saldırılarla ilgili hiçbir veri toplanmadığını açıkladı ancak bu özellik, geniş Galaxy portföyünün güvenliğini daha da artıracağı için piyasaya sürülüyor. 

Samsung’a göre, kötü niyetli bir saldırgan, görüntüye belirli bir sıfır tıklama açığı ekleyebilir ve bu da onlara mesajlarınız, galeriniz ve en kötü durumda bankacılık uygulamanız için giriş bilgileriniz de dahil olmak üzere telefonunuzun tam kontrolünü verir. Tüm bunların Galaxy telefonlarda gerçekleşebilecek ciddi güvenlik açığı olduğunu belirtelim ancak Samsung böyle bir siber suç olayı hakkında herhangi bir rapor almadı.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir