Sony’in aboneliğiyle beraber sunduğu PS Plus Koleksiyonu bu yıl kullanıma kapanmış olacak.

PlayStation Plus

Playstation Plus’ta bir devrin sonu

PS Plus sistemi içeriğinde birçok avantaj barındırıyordu. Sony^nin sunduğu bu imkân PlayStation 4’ün birbirinden farklı en sevilen oyunlarını abonelik özelliğiyle birlikte rahatlıkla oynamaya olanak sağlıyordu. 20 oyun için var olana bu özellik kullanıcılar tarafından memnuniyetle karşılanıyordu. PS Plus aboneliği ile birlikte bu oyunlar ücretsiz şekilde oynanabiliyordu.

Bu özellik PlayStation 4 oyunlarını PlayStation 5’te de oynamaya imkân tanıyan önemli bir özellik olarak görülüyordu. Bu nedenle kullanıcılar keyifle bu abonelik özelliğinden faydalanıyorlardı. 20 oyun içinde müzikleriyle, görüntüleriyle çok sevilen God of war macera oyunu bulunuyordu. Bununla beraber post apokaliptik RPG oyunu serisi olan Fallout’ta bu koleksiyon içinde yer alıyordu. Hikâye sevenler için birebir olan Uncharted 4 nişancı ve macera aksiyon video oyunu da içerikte yer alan oyunlar arasındaydı. Bu tür başarılı yapımların içinde yer aldığı koleksiyon PlayStation 4’te olan fakat PlayStaiton 5’te yer almayan oyunları arayanlar için çok iyi bir imkân olarak görülüyordu. Bununla birlikte Sony’nin yaptığı son açıklama ile durumun değişeceği görüldü.

Sony’nin yaptığı açıklamaya göre; PS Plus koleksiyonunun mayıs ayında tamamen kapatılacağı açıklandı.Açıklamanın diğer detayı ise yine de koleksiyonda yer alan oyunlara sahip olabileceğiniz yönündeydi. Sony tarafından PlayStation kullanıcılarına gönderilen e-postada PS Plus koleksiyonunun 9 Mayıs 2023 tarihinde erişimden kaldırılacağı bu tarihten sonra ise koleksiyon içinde yer alan oyunların kütüphaneye eklenemeyeceği bildirildi. Bununla birlikte o tarihe kadar koleksiyon içindeki oyunları kendi PlayStation 5 kütüphanesine ekleyen veya ekleyecek olan kullanıcılar PS Plus abonelikleri süresince kullanıma devam edeceklerini belirtti. Koleksiyon bu ücretsiz avantajının kaldırılmasıyla birlikte kullanıcılar daha önce ücretsiz oynayabildikleri bu oyunlara oldukça fazla ücret ödemek zorunda kalabilecekler.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir