Oyun dünyası ve oyun sektörü hızla gelişiyor. Sektör geliştikce oyunların kaliteleri de aynı oranda artıyor. RPG ve MMORPG alanı da bu gelişiminden nasibini alıyor. Bu yüzden RPG ve MMORPG türünde birçok oyun bulunuyor. Ocak ayında oyun keyfinizi zirveye çıkaracak 10 keyifli RPG oyunu sizlerle paylaşıyoruz.

Final Fantasy XV 

ocak ayinin en iyi 10 rpg oyunu belli oldu

İlk serisini 2001 yılında çıkan Final Fantasy, günümüze kadar büyük bir oyuncu kitlesini hitap etti. Final Fantasy XV ise günümüzün efsane olma yolunda giden oyunlardan bir tanesi. Serinin bu oyununda kraliyet ailesi tarafından koruma altına alınan efsanevi kristali ele geçirmeye çalışan Nocis, Nifheim imparatorluğuna karşı savaş açıyor

Cyberpunk 2077 

ocak ayinin en iyi 10 rpg oyunu belli oldu

Çıkış tarihi oyun yapım şirketi tarafından sürekli olarak ertelenen Cyberpunk 2077, 10 Aralık 2020 tarihinde yayınlandı. Güncelliğini halen daha koruyan Cyberpunk 2077, Cyberpunk’ın neonlu caddeleri altında keyifle oynayabilirsiniz. 

Elden Ring

ocak ayinin en iyi 10 rpg oyunu belli oldu 1

2022 yılının en iyi oyunu olarak adını andıran Elden Ring, oyun sahnelerindeki manzarasıyla özellikle dikkat çekiyor. Oyundaki savaşların çetin geçmesi sizi oyuna daha çok bağlayacak. En zor rol yapma oyunu olarak kendisini andıran Elden Ring bağımlılık yapacak cinsten. 

Ghost of Tsushima: Director’s Cut

ocak ayinin en iyi 10 rpg oyunu belli oldu

Eğer rpg oyunlarından bahsediyorsak Ghost of Tsushima bahsetmeden geçmek olmaz. Ocak ayının hatta 2023 yılında bile efsanesi sürecek. Samuray Jin Sakai’yi, Moğol İmparatorluğu’nun Tsushima adasını işgal ettiğinde, Jin’in Tsushima’nın hayaleti rolünde samuray kurallarını ihlal ederek dövüşüyor. Oyundaki dövüş sahneleri oldukça etkili ve güzel. 

The Witcher 3 Wild Hunt 

ocak ayinin en iyi 10 rpg oyunu belli oldu 2

Witcher serisi neredeyse herkesin bildiği, oyunun çıkmasıyla popüler kültürde ün kazanan oyun, serinin üçüncüsü ile  2023 yılında da en iyi rol yapma oyunları arasında yerini koruyor. Oyun platformlarında sıkça indirime girmesiyle oyunu oynayan kullanıcı sayısı oldukça arttı. 

Genshin Impact 

ocak ayinin en iyi 10 rpg oyunu belli oldu 3

Genshın Impact, sürekli olarak genişleyen ve gelişen bir rol oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyun içerisinde olay örgüsünde geçen hızlı, tempolu savaşlar geçiyor. Karakter bakımında sürekli genişleyen bu oyun, karakterleri kullanarak bir takım oluşturabileceksiniz. 

Mass Effect Legendary Edition

ocak ayinin en iyi 10 rpg oyunu belli oldu 4

Serinin en iyi üçlemesinden biri olan Mass Effect Legendary Edition yeni başlayanlar için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Bu oyunda seri halinde hikayeler ve lazerle vurulan karakter kadrosuyla karşımıza çıkıyor. 

Tales of Arise

ocak ayinin en iyi 10 rpg oyunu belli oldu 1

Birçok oyuncu tarafından bilinmeyen Tales of Arise, Bandai Namco ile birlikte önemli bir pazarlama çabasının içerisine girerek tanırlılığını arttırdı. Oyun rakip dünyalardan olan bir erkek ve bir kadın üzerinde geçiyor. Renanaların Dehnalıların üzerindeki baskı egemenliğini kaldırmak için işbirliği içerisinde savaşıyorlar. Basit bir hikayesi varmış gibi gözükse de oldukça  keyifli. 

Monster Hunter Rise

ocak ayinin en iyi 10 rpg oyunu belli oldu 5

Eğer yaratık avlamayı seviyorsanız bu oyun sizin için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Sizi yormayacak keyifle oynayacağınız bu seride, oldukça keyifli vakit geçireceğinizden eminiz

Final Fantasy VII Remake Intergrade

ocak ayinin en iyi 10 rpg oyunu belli oldu 6

Oyun, 1997 yılında çıkan serinin tekrar anlatılmasına dayanıyor. Klasik karakterlerin yanında yeni dövüş sistemleriyle oldukça keyifli bir oyun

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir