Netflix ve Apple’ın sürekli olarak kendilerini yenileyerek yaptığı güncellemeler sonrası bazı modellerde artık kullanılamaz hale geliyorlar. Netflix, Apple TV kullanıcılarını etkileyecek bu tarz bir gelişmenin yolda olduğunun sinyalini verdi. Şirket, eski nesil Apple TV’leri kapsayan bu güncellemenin 31 Temmuz’dan sonra uygulanacağını belirtti.

Netflix'te Son Dönemini Yaşayan Apple TV Modelleri
Netflix’te Son Dönemini Yaşayan Apple TV Modelleri

Netflix Hangi Apple TV Modellerinde Yayın Desteğini Sonlandıracak?

Netflix, 2. ve 3. nesil Apple TV modellerinde yayın hizmetinden vazgeçmeye hazırlanıyor. Şirket, bu modellerden desteğini 31 Temmuz’dan itibaren çekeceğini duyurdu. Ayrıca destek sayfasında da eski modeller için yayın hizmetlerinin sonlanacağını belirtti.

Apple, 2. nesil Apple TV’yi 2010 yılında buluştururken 3. nesil modelini ise 2012 yılında kullanıcılarıyla buluşturdu. Artık 2. ve 3. nesil Apple TV modelleri, şirketin mevcut 4K modeliyle karşılaştırıldığında oldukça geri planda kalıyor.

Netflix hizmetinden yararlanamayacak 2. ve 3. nesil Apple TV modelleri, Apple’ın App Store uygulamasıyla da uyumlu değiller. 2. ve 3. nesil Apple TV’lerden sırasıyla yedi ve beş yıl önce Apple sağladığı bütün desteğin geri çekti. Şirket bu ürünlerini vintage kategorisine ekledi.

Netflix, cihazların kendi yazılımıyla uyumlu olması için diğer uygulama geliştiricilerinin de kullanımın şeklini analiz ederek hangi cihazların artık bu kaynakları kullanmaması gerektiğini belirlemeye başladı. Şirket artık eski Apple TV’leri de yayın hizmetini bırakması gerektiği cihazlar arasına aldı.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir