Netflix birden fazla kullanıcının tek hesaptan ekstra ücret vermeden kullanılmasının önüne geçmek için yeni yöntemini yayınladı.

Netflix Türkiye abonelik fiyatları yine zamlandı   

Netflix paylaşılan hesapların aboneliğe uygun kullanıcı sayısında kullanılması için sitesinde sıkça sorulan sorular sayfasını güncelleyerek paylaştı. Netflix hizmet koşullarına göre bir hesabı aynı evde yaşayanlarla paylaşabilirler ancak farklı farklı konumda yaşayan bireyler paylaşamaz. Şu ana kadar Netflix’in bilinene göre 100 milyon abonesi hesabını başkaları ile paylaşıyor bu durum şirketin açıklamasına göre iş kurma ve yeni özelliklerin geliştirilmesi de sorun yaratığını ifade ediyor.

Dijital platformlar yani Spotify, Disney Plus veya Apple Music içerisinde abonelik ücretlerinin üründe payı en yüksek olan hizmet aynı zamanda yine Netflix.

Netflix’e aylık giriş şartı geliyor

Evinizdeki Wi-Fi ağına bağlıyken 31 günde bir Netflix mobil uygulamasından ya da web sayfasından giriş yapılması gerek. İçeriklerin izlendiği cihazı, asıl cihaz olarak belirleyecek ve bu hesaplardan farklı cihazdan giriş yapılıp yapılmadığının tespiti için Ip adresleri, hesap etkinliği ve cihaz kimlikleri gibi bilgiler takip edilecek.

Eğer kullanıcı 31 gün içinde giriş yapılmazsa doğrulama ekranı ile doğrulama zorunluluğu sağlanacak. Hesabın genel konumundaki cihazlara erişim otomatik verilecek mi henüz belli değil. Birçok farklı sıklıkta kullanan müşterisi olan Netflix böyle bir hamle ile kullanışlılığını kaybedebilir. Sms ya da e-posta doğrulama ile gerçekleşecek yeni hamlede kodun geldiği bölge dışında başka bir yerden girilmesine dair herhangi bir çözüm anlaşılan henüz yok ve 4 haneli olacak olan doğrulama şifresi yalnızca 15 dakika kullanılabilecek.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir