Migros, müşterilerinin elektrikli araçları için Migros marketlerinde yer alan otoparklarına elektrikli şarj istasyonu kurma kararı aldı. Haziran ayına kadar, 19 ilde bulunan 50 mağazaya istasyon kurulumuna başlanacak.

twitter rakibi damus cinde cikar cikmaz engellendi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumuna başvurarak “Şarj Ağı İşletmeci Lisansı” alan Migros, şarj istasyonu kurulumuna yönelik olan çalışmalarına ağırlık vermeye başladı. EPDK’dan lisans alan ilk perakende şirketi olarak kayıtlara geçen Migros, bu yılın yarısına kadar elektrikli şarj istasyonu kurulumunu tamamlamayı hedefliyor. Migros, bu hedefi ile elektrikli araç sahiplerini sevindirdi.

Migros Kesenin Ağzını Açtı

Şarj istasyonlarının kurulumu ve işletilmesine yönelik faaliyetler, Migros çatısı içerisinde yeni kurulan “Migen Enerji Şirketi” ile yapılacak. Migros, Migen Enerjinin kurulması için toplam 4 milyon 500 bin TL sermaye kullanacak.

Migrosun yaptığı açıklamaya göre Haziran sonunda şarj istasyonlarının kurulumu tamamlanmış olacak ve 19 ilde 50’den fazla şarj istasyonu Migros mağazalarında müşterilerle buluşacak. Ayrıca bu istasyonlarda hızlı şarj özelliği de bulunacak.

Konuya ilişkin fikirlerini paylaşan Migros Ticaret A.Ş Yatırım Geliştirme ve İnşaat  Genel Müdür Yardımcısı Şevki Tuncer, şunları söyledi: 

“Türkiye’de de elektrikli araç kullanım oranı gittikçe yaygınlaşmaya başladı. Buna yönelik, ülkemizdeki elektrikli araç dönüşümüne Migros olarak katkıda bulunmak ve elektrikli araç sahibi olan müşterilerimizin şarj ihtiyacına yönelik ulaşımı kolay hale getirebilmek için şarj istasyonları kurmaya karar verdik. %100 sermaye ortaklığı ile Migen Enerji’yi kurduk. Migen Enerji’nin şarj ağı işletmecisi lisansı için başvurunun onaylanması ile birlikte Türkiye’de elektrikli araçlara yönelik hizmet sağlayan ilk perakende şirketi olmaktan son derece memnunuz” dedi. 

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir