Süpermarketler zinciri Migros, TOGG için önemli ölçüde yarar sağlayacak bir girişme imza atmaya hazırlanıyor. Şirket, mağazalarında elektrikli araçlar için şarj istasyonu hizmeti vermeye hazırlanmaya başladı. 

strongmigros togg icin onemli bir girisime imza atiyorstrong

Süpermarketleri ile tanıdığımız Migros, yeni bir girişimi ile gündeme düştü. Aktarılanlara göre Migros, Migen Enerji ile elektrikli araçlar için şarj ağı işletmeci lisansı alarak bunu başaran ilk perakende şirket oldu. Yakın tarihte yollarda olacak olan TOGG için de bu gelişme bir hayli önemli. Migros’un mağazalarına elektrikli araç istasyonu eklemesiyle birlikte TOGG sahipleri de şarj istasyonlarına daha hızlı bir şekilde erişebilir.

Ülkemizdeki elektrikli şarj istasyonları çoğalıyor  

Migros’un ortağı olan Migen Enerji, elektrikli araçlar için şarj hizmetinin sağlanması amacıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na lisans başvurusunda bulunmuştu. Başvurunun onaylanması ile birlikte Migros, şarj istasyonlarını yaygınlaştırmak için çalışmalara başlamış bulunmakta. 

Migros Ticaret A.Ş Yatırım Geliştirme ve İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Şevki Tuncer konu hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Sektörümüzde öncülük ettiğimiz bu hizmeti Türkiye’nin her yerine yaymak üzere çalışmalarımız son hızla devam ediyor. Yılın yarısına kadar 19 ilde 50’yi aşkın Migros mağazasında hizmet vermeyi planlıyoruz. Müşterilerimiz alışverişlerini yaparken, araçlarını da mağazalarımızın önündeki istasyonlarına hızlı ve güvenilir şekilde kolaylıkla şarj edebilecekler.” dedi. Böylelikle, Migros şarj istasyonlarını yaygınlaştırılarak elektrikli araç sahiplerine büyük bir kolaylık sağlamış olacak. Özellikle ülkemizde dört gözle beklenen TOGG araç sahipleride bu yaygınlaşan elektrikli araç şarj istasyonları ile işleri kolaylaşacak. 

TOGG, Trugo şarj istasyonlarını ise ülkemizin 81 ilinde hizmete sunmak için hazırlanmaya başladı. Yüksek performanslı ve geniş kapsamlı şarj ağı ismi ile tanımlanan Trugo, TOGG sahiplerinin enerji ihtiyaçlarını karşılayacak. Trugo’ya ek olarak diğer şirketlerin de elektrikli araçlar için şarj istasyonlarını kurmaya başlaması oldukça sevindirici bir durum. İlerleyen günlerde Migros gibi diğer şirketlerin de şarj istasyonlarını hizmete sunması bekleniyor.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir