Migros, Yemeksepeti benzeri yemek siparişi platformu olan Migros Yemek’in kurulduğunu duyurdu. Bugün İstanbul Ataşehir’de faaliyete başlayan platform, gelecekte tüm Türkiye’de kullanılacak.

Getir küçülmeye gidiyor

Türkiye’nin en büyük perakende zincirlerinden biri olan Migros, Yemeksepeti ve GetirYemek gibi platformlarla rekabet ediyor. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan yazılı açıklamada, “Migros Yemek” adlı yeni bir platformun kurulduğu ve bu platform üzerinden yemek hizmeti verileceği belirtildi.

Migros Yemek o zamandan beri İstanbul’da Ataşehir’de hizmet vermektedir. Ancak platformun kapsamı bu konumla sınırlı değil. KAP’tan yapılan açıklamada, platformun hizmet kapsamının genişletilerek Türkiye’de 81 ile yaygınlaştırılacağı belirtildi. Bakalım platformun gelecekte tüketicileri nasıl tatmin edebileceğini görelim.

Android için Migros Sanal Market indir
iOS için Migros Sanal Market indir
Android için Yemeksepeti indir
iOS için Yemeksepeti indir
Android için Getir indir
iOS için Getir indir

Migros’un KAP için yaptığı açıklama şöyle:

“Müşterilerimizin online perakendeciliğin gıda ve benzeri iş kollarındaki değişen ve çeşitlenen beklentilerine daha iyi cevap verebilmek ve Şirketimizin online kanallarının gelişimini hızlandırabilmek amacıyla, Ekim 2021’de kurulan bağlı ortaklığımız Dijital Platform Gıda Hizmetleri A.Ş. (“Migros One“) müşterilerine sunduğu hizmet kapsamını geliştirmektedir.

Mevcut durumda “Migros Sanal Market, Migros Hemen, Migros Ekstra, Macroonline ve Tazedirekt” online kanallarının hizmetini çatısı altında bulunduran Migros One’ın bünyesinde, yemek dağıtım hizmeti sağlayan bir online yemek platformu kurulmuştur. ‘Migros Yemek‘ adıyla kurulan bu online yemek platformu, geniş restoran ağı, uygun fiyatlı, bol çeşitli ve sağlıklı menü seçenekleri ile bugün itibarıyla İstanbul Ataşehir’de yemek servisine başlamış olup, önümüzdeki dönemlerde platformun hizmet ağının genişletilerek Türkiye’nin 81 ilinde hizmet verilmeye başlanması planlanmaktadır.”

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir