Microsoft Rewards sisteminden yararlanmak isteyen Türkiye’deki kullanıcılar Microsoft Rewards nasıl kullanılır, nasıl puan kazanılır adımlarını takip edebilir.

Son güncelleme ile Türkiye’de kullanılabilir olan Microsoft Rewards, kullanıcıların etkinliklerine bağlı olarak puan kazanmasını ve kazandığı puanlar ile ödüller almasını hedefliyor. Türkiye’de geçerli olan sistem yeni olduğundan dolayı çoğu kullanıcı sistem giriş yapma, kayıt olma ve puan kazanma konusunda sorun yaşıyor.

Microsoft Rewards Türkiye’deki kullanıcılara açıldı!

İşte detaylı Microsoft Rewards nasıl kullanılır rehberi

Microsoft Rewards’a nasıl kayıt olunur?

Programa kayıt olmak için ilk olarak https://rewards.microsoft.com/ adresine giriş yapın.

Microsoft Rewards nasıl kullanılır
Microsoft Rewards nasıl kullanılır?

Oturum açın ya da Microsoft hesabınız yoksa yeni bir hesap alın. Ardından aşağıdaki gibi bir sayfa karşınıza gelecek. Eğer bu sayfaya erişim sağladıysanız, kayıt işlemleriniz sorunsuz şekilde gerçeklemiştir.

Microsoft Rewards’ta nasıl puan kazanılır?

Oturum açtıktan sonra sayfayı aşağı kaydırdıkça puan kazanabileceğiniz seçenekleri görebilirsiniz. Ancak puan kazanma seçenekleri sadece bunlarla sınırlı değil. Microsoft’un hizmetlerini kullanmaya devam etmeniz (Microsoft Edge ve Xbox gibi) puanlarınızın artmasını sağlar. Ayrıca Microsoft Rewards adlı tarayıcı eklentisini kurarak da daha kolay puan kazanabilirsiniz.

Görevleri yaptıkça (Genelde sayfa görüntülenmesi) yeşil bir tick işareti gösterilmeye başlanır.

Aynı zamanda hesaptaki puanlara da eklenir. Topladığınız puanlar ödül almak için yeterli olduğunda ise puanlarınız karşılığında ödül alabilirsiniz.

Microsoft Rewards’ta ödüller neler?

Microsoft Rewards’ta puanların karşılığında şu anda Türkiye’deki kullanıcılar için 2 farklı seçenek sunuluyor.  1000 puan karşılığında Save the Children vakfına 17 TL bağışlayabilir ya da 1500 puan karşılığında League of Legends’te 100 RP alabilirsiniz.

Sistemdeki ödül ve puan kazanma seçeneklerinin önümüzdeki dönemlerde artması bekleniyor.

1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir